Do wakacji pozostało

---

Aktualności

Liga Niezwykłych Umysłów

Uczeń klasy 2TAT Marcin Wawrzków zdał egzamin i uzyskał Certyfikat "Podstawy C++". Był jednym z ośmiu osób, który zdał egzamin wśród 25 uczestników kończący kurs programowania z podstawa języka C++. Pozostali uczniowie, mają jeszcze szansę przystąpić do egzaminu we wrześniu pod warunkiem ukończenia zajęć online. Marcinowi serdecznie gratuluję, a pozostałych zachęcam do dalszej pracy.

2016-06-27;   Leszek Szpiech

Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się 24 czerwca 2016r. o godzinie 9:30.

2016-06-17;   E M

Zwrot książek do biblioteki !!!


Uwaga!!! Ważne !!!
Biblioteka szkolna przypomina o zwrocie wypożyczonych książek i czasopism do końca roku szkolnego. Nie zostawiajcie tego na ostatnią chwilę !!!

2016-06-15;   B W

III EDYCJI TARGÓW PRACY W MWSLIT

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu 10-11 czerwca 2016 r. zaprosiła nas na III edycję TARGÓW PRACY dającą możliwość nawiązania współpracy wiodącym firmom z branży TSL oraz z branży budowlanej z grupą potencjalnych pracowników.
Celem Targów Pracy było budowanie i rozwój relacji pomiędzy środowiskiem szkół technicznych
a biznesem, jak również zapoznanie się z ofertami pracy proponowanymi przez firmy oraz możliwość bezpośredniego poznania procesów rekrutacji.
Wystawcy Targów Pracy:
• IKEA GROUP
• AMAZON
• ROHLIG SUUS LOGISTICS S.A.
• REGESTA S.A.
• CRUSAR
• NEONET S.A.
• KUEHNE + NAGEL SP. Z O.O.
• PROFI-LINGUA
• HELLMANN WORDWILD LOGISTICS
• IMPEL
• C.H. ROBINSON

Wydarzenie wspierała również agencja pracy z ofertami zatrudnienia, staży i praktyk z branży logistycznej i budowlanej:
• RANDSTAD POLSKA SP. Z O.O.
• ADDECO

Podczas targów pracy odbywały się też prezentacje firm oraz warsztaty specjalnie przygotowane przez studentów MWSLiT we Wrocławiu.
W targach udział wzięli uczniowie klas 2 logistycznych i 3 spedycyjnych. Wszyscy jednomyślnie zachwyceni byli ofertą firmy CRUSAR. Każdy miał okazję porozmawiać o możliwości praktyk , letniej pracy i atmosferze w firmie. Posilaliśmy się słodkościami oraz mogliśmy zabrać wiele przygotowanych dla nas gadżetów.
Opiekunowie:
Jolanta Włodarczak
Monika Sarzalska
Beata Stępniewicz
Lidia Wołk


2016-06-13;   Jolanta Włodarczak

I etapu Konkursu o św. Janie Pawle II

Laureaci I etapu Konkursu o św. Janie Pawle II
Liberacki Mateusz 2 TLB 24
Gawryłow Natalia 1 TL2 23
Kaleta Jolanta 2 TAT 22
Zając Aleksandra 1 TL2 22
Dawid Kalisz 1 TP 20
Szymańska Natalia 1 TL2 20
Młyńczak Kamil 1 TS 19
Karol Bojdo 2 TAT 19
Fitoł Sebastian 2 TAT 19
Wrona Weronika 1 TL2 19

Zapraszamy na uroczystą Galę Finałową, która odbędzie się w poniedziałek 13.06.2016r. o godzinie 10.40 w szkolnej auli.

2016-06-10;   Cezary Budzeń

DZIEŃ EUROPY W ZS NR 23

Duże brawa dla wszystkich uczniów, którzy przygotowali się do „Dnia Europy". Formuła wydarzenia przewidywała międzyklasowe zmagania w następujących konkurencjach:
- Konkurs "Żywa flaga europejska" – uczniowie reprezentujący poszczególne klasy zachowując odpowiednią kolorystykę, sformowali flagi wylosowanych państw UE.
- "Podaj dalej" – prezentacja przez uczniów wybranych państw UE z uwzględnieniem ich wyjątkowego wkładu do wspólnoty europejskiej.
- Międzyklasowy turniej wiedzy o UE " jeden z dziesięciu".
- "Jaka to melodia"- konkurs o tematyce nawiązującej do tradycyjnej i współczesnej muzyki europejskiej
- "Przez żołądek do serca" - prezentacja dań kuchni europejskiej.

Wyniki oraz fotorelację można zobaczyć w zakładce EPAS

2016-06-06;   Marzena Krzempek

Zbiórka na Dom Dziecka

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka zachęcamy wszystkich uczniów szkoły do akcji wsparcia rodzinnego domu dziecka.
Klasy zbierają pieniądze i za to kupują zabawki, które zostaną przekazane dzieciom. Zachęcamy do zakupu zabawek do gier drużynowych (np. zestaw do badmintona, Eurobiznes, Monopolu, Sccrable, itp). Klasy biorące udział w akcji będą miały przyznane pkt do Ligii Klas.

2016-06-01;   E M

WYNIKI KONKURSU WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

9 maja jest dniem w którym świętuje się pokój i jedność w Europie. Dzień Europy został ustanowiony na cześć Deklaracji Schumana, która zapoczątkowała integrację europejską.Aby upamiętnić to wydarzenie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej.Konkursowe podium przedstawia się następująco:
I miejsce - Tomek Thedy z klasy I TP
II miejsce - Maciej Fryta z klasy II TAT
III miejsce - Dawid Kalisz z Klasy I TP.

Wyniki klas dostępne są na stronie projektu EPAS - Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego

2016-05-30;   Marzena Krzempek

EUROSCOLA

26 maja 20 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Euroscoli. Na zaproszenie Parlamentu Europejskiego do Strasburga przyjechały grupy młodzieży z kilkunastu krajów UE, wyłonione wcześniej w konkursie.Spotkanie było okazją do zapoznania się z pracą PE oraz nawiązania międzynarodowych kontaktów.
Młodzi ludzie uczestniczyli w symulowanych posiedzeniach „komisji parlamentarnych”,a następnie obradowali podczas „posiedzenia plenarnego”.
Podczas spotkania inauguracyjnego przedstawiciel każdej grupy wygłosił jednominutową prezentację na temat własnej szkoły w języku innym niż język ojczysty.
W ramach „posiedzeń komisji” każda grupa była podzielona na pięć międzynarodowych zespołów , w których odbywały się debaty. Ich tematem był rozwój Europy, praca dla młodych, prawa człowieka oraz kwestia migracji.
Uczestnicy komunikowali się w języku angielskim lub francuskim.Na zakończenie spotkania odbył się finał Eurogame. Zwyciężyła w nim międzynarodowa drużyna do której należała Małgosia Cygan z klasy 2TPS -gratulujemy!
Uczniowie zgodnie podkreślają, że wyjazd był dla nich wyjątkowym przeżyciem.
Fotorelację z tego wydarzenia można zobaczyć w zakładce EPAS

2016-05-30;   Marzena Krzempek

Ogłaszamy nabór na staże zagraniczne w Irlandii i we Włoszech

Uwaga klasy drugie !!!
Ogłaszamy nabór na staże zagraniczne w Irlandii i we Włoszech w przyszłym roku szkolnym.
Planowany termin wyjazdu na praktyki 4 tygodniowe – 25.09- 23.10 2016, miejsca- Cork Partnership Europe, 12 osób oraz Bolonia YouNet, 24 osoby z klas logistycznych i spedycyjnych.
Pozostali uczniowie klas przyszłych trzecich w tym czasie mają praktyki
w Polsce- należy już szukać miejsc .
Wyjazd na staże zagraniczne będzie całkowicie dofinansowany w ramach programu
Erasmus + oficjalna strona projektu http://erasmusplus.org.pl/ksztalcenie-i-szkolenia-zawodowe/akcja-1/
Wstępny plan rekrutacji
1. złożenie podania w sekretariacie uczniowskim z danymi kontaktowym i zgoda rodziców na wyjazd (podpis rodzica na podaniu)
Wzór podania :Zgłaszam swój udział w rekrutacji wstępnej na staż zagraniczny w Irlandii / we Włoszech w październiku 2016.Dane kontaktowe- klasa , adres mail, telefon , telefon rodziców.
Z dopiskiem opiekunów/ rodziców Wyrażam zgodę na udział syna , córki w rekrutacji na staż zagraniczny. Termin zgłoszeń – do 12 maja 2016.
2.Przed rozpoczęciem procesu rekrutacji zostanie opracowany szczegółowy Regulamin, który będzie dostępny na naszej stronie.
3.Po ogłoszeniu wyników odbędą się spotkania informacyjne z uczniami oraz rodzicami -planowany termin to czerwiec 2016, szkolenie językowe wybranych kandydatów ostatni tydzień sierpnia i wrzesień.
4.Kryteria rekrutacji uwzględnią także uczniów, którzy do tej pory nie mogli wykazać się wybitnymi osiągnięciami w nauce, ale są zmotywowani do wzięcia udziału w projekcie i gotowi do działań. Chętni uczniowie będę oceniani według następujących kryteriów:
a) Test z języka angielskiego - max. 100 pkt.
b) Średnia z przedmiotów zawodowych z poprzedniego roku – max. 300 pkt. (średnia mnożona przez 50)
c) Średnia z ocen końcowych z języka angielskiego z poprzednich lat – max. 120 pkt (średnia mnożona przez 20)
d) Ocena sytuacji życiowej ucznia – preferowana młodzież z mniejszymi szansami - 30 pkt.
e) Ocena zaangażowania w działalność szkoły, podejścia obywatelskiego ucznia - 30 pkt
Oceny wystawia wychowawca klasy i pani pedagog.. Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować do pani Agnieszki Pałac, szkolnego koordynatora projektu.

2016-05-09;   L S

Wrocław Europejska Stolica Kultury 2016

Od stycznia 2016 Wrocław jest Europejską Stolicą Kultury, centrum kultury dla całej europy, a to niepowtarzalna okazja, by uczestniczyć w wydarzeniach, które tworzą historię naszego Miasta. Serdecznie zachęcam całą społeczność szkolną do korzystania z bogatej oferty imprez kulturalnych, specjalnie z tej właśnie okazji przygotowanych przez Biuro Festiwalowe Impart 2016.

2016-05-04;   L S