Do wakacji pozostało

---

Aktualności

Kurs SEP

Zespół Szkół Nr23 we Wrocławiu organizuje kurs SEP - uprawniający do pracy z napięciami do 1kV.
Zgłoszenie pisemne proszę składać do sekretariatu uczniowskiego

2017-03-27;   Jerzy Ropiecki

Finał Ligi Młodych Logistyków fotorelacja.

Finał Ligi Młodych Logistyków fotorelacja. Zapraszamy

2017-03-23;   L S

I etap projektu Zawodowy Wrocław Deklaracje uczestnictwa

Jutro tj. 21.03.2017 roku będą dostępne listy osób, które zakwalifikowały się do projektu Zawodowy Wrocław. Macie niecały tydzień by złożyć deklaracje uczestnictwa (dokument do wypełnienia). Przy składaniu deklaracji uczestnictwa będę prosiła o zadeklarowanie terminów szkoleń interpersonalnych. Do wyboru:
25 i 27 kwietnia oraz 9 i 11 maja- 2 grupy w tych dniach
10,12,19,26 kwietnia - 1 grupa
i grupy sobotnie
20 i 27 maja - 1 grupa
29.kwietnia, 13 maja - 1 grupa
Zajęcia popołudniowe będą odbywać się od godziny 15.40 i trwać 4h lekcyjne (3h zegarowe).
Zajęcia sobotnie będą odbywać się od godziny 8.30 i trwać 8h lekcyjnych (6h zegarowych).
Proszę wypełnić deklarację uczestnictwa i zadeklarować termin do końca tygodnia (24.03).
GRUPA E=14 os
GRUPA A=12 os
GRUPA B=12 os
GRUPA C=12 os
GRUPA D=12 os

2017-03-20;   Agnieszka Skarupa

Finał Konkursu Liga Młodych Logistyków

W dniu 16.03.2017r. w Katowicach na Uniwersytecie Ekonomicznym uczniowie naszej szkoły: Jakub Suleja, Jędrzej Waszkowiak i Maciej Szałęga z 2TL2 wzięli udział w finale Konkursu Liga Młodych Logistyków.
„Liga Młodych Logistyków” jest autorskim projektem Naukowego Koła Logistyki DIALOG, działającego przy Katedrze Logistyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, a tegoroczna edycja była już szóstą odsłoną Konkursu. Jest on kierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, kształcących się w zawodach technik logistyk lub technik spedytor i pozwala uczniom na realizowanie swojej pasji oraz pogłębianie wiedzy z zakresu logistyki.
Uczniowie w ramach konkursu rozwiązywali test i zadanie logistyczne. Gratulujemy udziału w finale i trzymamy kciuki, aby reprezentacja naszej szkoły w przyszłym roku zdobyła premiowane miejsce.
Jolanta Włodarczak
Edyta Majkowska
Agnieszka Skarupa

2017-03-17;   Agnieszka Skarupa

70 lat minęło-wspomnień ciąg dalszy.

Część wrocławian kojarzy szkołę przy ulicy Dawida z dawną „kolejówką”. Nie budzi to zdziwienia gdyż w jej murach znajdowało się najpierw Liceum Komunikacyjne, a następnie Technikum Kolejowe. Z wypowiedzi pracujących tu przed laty nauczycieli wynika, że była to szkoła w dawnym dobrym stylu. Dobrze zorganizowana i kierowana, nastawiona na kształtowanie etosu zawodowego , bez lekceważenia spraw kultury i sportu. Podczas kolejnego spotkania z dawnymi „profesorami” naszej szkoły gościliśmy Panią Marię Nowikowską nauczyciela chemii i wicedyrektora, Pana Leszka Ziemka nauczyciela matematyki oraz Pana Romualda Dunicza nauczyciela przedmiotów zawodowych. Przekazane nam wspomnienia, podsyciły ciekawość przeszłością szkoły. Przyjemnie było usłyszeć, że pierwszy komputerowy plan lekcji w Polsce powstał właśnie tutaj, o czym poinformowała nas Pani Maria, nie kryjąc dumy z innowacyjności placówki. Pan Romuald Dunicz, który spędził tu 41 lat przypomniał, że pracownia badań mechanicznych, wyposażona w wysokiej klasy mierniki prowadziła badania spalania węgla w sposób bardziej zaawansowany niż Politechnika. Prace dyplomowe określił jako imponujące, na poziomie inżynierskim. Bywało więc, że absolwenci Technikum byli zwalniani z obowiązku zdawania niektórych przedmiotów podczas egzaminów na studiach. Na pytanie czyja to zasługa, padła krótka odpowiedź –świetnej młodzieży oraz nauczycielskich indywidualności. Bo przecież jeśli komuś się nie wiodło z matematyki u Pana profesora Ziemka, to mógł się wykazać na lekcjach przedmiotów zawodowych albo wychowania fizycznego u profesora Dziubińskiego, fantastycznego trenera lekkoatletyki. Trenowano zresztą z ogromnym powodzeniem inne dyscypliny: siatkówkę, koszykówkę czy siedmiobój. Miarą sukcesów były nie tylko puchary i dyplomy ale całkiem spore grono absolwentów podejmujących studia na Akademii Wychowania Fizycznego.I to wszystko przy braku własnej sali gimnastycznej przez niemal czterdzieści lat.Szeroka oferta zajęć pozalekcyjnych stwarzała możliwości wyboru oraz indywidualnego kształtowania uzdolnień. Prowadzący je nauczyciele, cieszący się autorytetem nie raz inspirowali zmianę orientacji zawodowej z kolejarskiej na humanistyczną, o czym świadczy duża liczba absolwentów podejmujących studia uniwersyteckie, artystyczne, a nawet teologiczne. Zaproszeni goście uzmysłowili nam, że mimo, iż w „kolejówce” panowała surowa dyscyplina, to za tą warstwą oficjalnego profesorskiego chłodu, kryła się autentyczna troska o poziom wiedzy i umiejętność zachowania się uczniów w różnych sytuacjach życiowych. Pani Maria Nowikowska często powtarzała swoim wychowankom „bądź pewny”, „patrz całościowo”, „klasa powinna być zespołem”.Żadne z tych wskazań nie straciło na aktualności.

2017-03-14;   Marzena Krzempek

Spotkanie w ZUS

W dniu 6 i 7 marca uczniowie klas 2TLi i 2TL1 wzięli udział w "Lekcjach w ZUS" we wrocławskim Inspektoracie ZUS przy ul. Pretficza. Celem spotkań było przekazanie młodzieży informacji odnośnie specyfiki i obszarów działalności Urzędu, zwiedzenie budynku oraz zapoznanie się z udogodnieniami jakie ZUS wprowadził w ostatnich latach. Młodzież wzięła również udział w konkursie z nagrodami. Wkrótce na stronie ukażą się zdjęcia z tych spotkań. Zapraszamy do obejrzenia.

2017-03-10;   Agnieszka Skarupa

Spotkanie - Projekt "Mój pierwszy biznes przed 20-tka"

W dniu 7 marca w naszej Szkole gościły Zespoły projektujące grę planszową w ramach Projektu "Mój pierwszy biznes przed 20-tką". Pomału zbliżamy się do finału konkursu... Emocje rosną...Gra naszego Zespołu nabiera kolorów...Trzymamy za Was kciuki, życzymy powodzenia i oczywiście wygranej.

2017-03-10;   Agnieszka Skarupa

II regionalny etap Konkursu "Poznaj swoje prawa pracy"

Dziś odbył się regionalny II etap Konkursu "Poznaj swoje prawa pracy", w którym wzięły udział dwie laureatki I szkolnego etapu mianowicie Klaudia Kornat (2TS) i Paulina Dudek (2TL1). Klaudia z wynikiem 27 punktów zajęła I miejsce i przeszła do etapu centralnego, który odbędzie się 25.04.2017 roku w Warszawie.
Gratulujemy.

2017-03-10;   Agnieszka Skarupa

X Powiatowy Konkurs wiedzy o historii Wrocławia "Wratislavia Aeterna" - wyniki

Wyniki II etapu X Powiatowego Konkursu Wiedzy o Historii Wrocławia „Wratislavia Aeterna” 2016/2017, odbywającego się w ramach IX Powiatowego Projektu Magnum Praemium Wratislaviae:

I miejsce- Liceum Ogólnokształcące Nr III – 125 p.
II miejsce- Liceum Ogólnokształcące Nr XII -102,5 p.
III miejsce- Zespół Szkół Nr 23 - 101 p.
IV miejsce- Liceum Ogólnokształcące Nr VII - 91,5 p.
V miejsce - Liceum Ogólnokształcące Nr IX – 89 p.
VI miejsce - Liceum Ogólnokształcące Nr I - 44 p.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w III etapie konkursu / prezentacja multimedialna / w dniu 07.04.2017 o godz.10.00

2017-03-03;   Organizatorzy konkursu

Spotkanie informacyjne dla Rodziców - Projekt Zawodowy Wrocław

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych Rodziców klas pierwszych, drugich i trzecich na spotkanie w związku z Projektem Zawodowy Wrocław. Spotkanie będzie miało miejsce w dniu 6.03.2017 r. o godz. 17.00 w auli szkolnej.
Projekt ma na celu zwiększenie kompetencji społeczno-zawodowych oraz wyposażenie w kwalifikacje poszukiwane na rynku pracy 700 uczniów z 13 wrocławskich szkół zawodowych i techników kształcących w kluczowych i rozwojowych dla Dolnego Śląska i Wrocławia branżach: motoryzacyjnej, budowlanej, elektryczno-energetycznej, mechatroniczno-elektronicznej, lotniczej, transportowo-spedycyjno-logistycznej, informatycznej, turystyczno-gastronomicznej. Państwa dzieci, biorąc udział w projekcie, w ramach dwóch edycji realizowanych w roku szkolnym 2016/2017 i 2017/2018 będą mogły skorzystać ze staży lub kursów specjalistycznych i kwalifikacyjnych, w ramach szkoleń grupowych podniosą kluczowe kompetencje interpersonalne i nabędą umiejętność funkcjonowania na rynku pracy.
Zapraszam serdecznie
Agnieszka Skarupa

2017-02-28;   Agnieszka Skarupa

Zmiana nazwy szkoły
Pismo Dyrektora Wydziału Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych

Szanowni Państwo
Rodzice ucznia Technikum nr 12 w Zespole Szkół nr 23
Zgodnie z art. 549 ust. 1 ustawy z d nia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2016 r. poz. 1943 ze zm.), na podstawie Uchwały Nr XXXV/746/17 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 19 stycznia 2017 r. w sprawie zamiaru przekształcenia Zespołu Szkół nr 23 przy ul. Dawida 9-11 we Wrocławiu oraz Upoważnienia nr 247/IV/2015 Prezydenta Wrocławia z dnia 22 września 2015 r., zawiadamiam o zamiarze zmiany z dniem 1 września 2017 r. nazwy Zespołu Szkół nr 23 im. Stanisława Staszica na "Zespół Szkół Logistycznych" przy ul. Dawida 9-11 we Wrocławiu.
W skład Zespołu Szkół Logistycznych wejdą: Technikum nr 12 im. Stanisława Staszica, Branżowa Szkoła I stopnia nr 12 im. Stanisława Staszica oraz Szkoła Policealna nr 12.
Zamiar przekształcenia wynika z konieczności dostosowania sieci szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych do nowego ustroju szkolnego wprowadzonego ustawą Prawo oświatowe oraz ustalenia sieci szkół ponadpodstawowych i specjalnych, a zmiana nazwy zespołu uwzględnia obowiązujące w tym zakresie przepisy prawa.
Uczniowie Technikum nr 12 będą od 1 września 2017 r. kontynuować naukę w tych samych zespołach klasowych, z tymi samymi nauczycielami.
Z poważaniem
U up. Prezydenta Wrocławia
Ewa Szczęch
Dyrektor Wydziału Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych

2017-02-09;   L S

Nabór do PROJEKTU

Ogłaszamy nabór do Projektu Zawodowego organizowanego przez Centrum Kształcenia Praktycznego. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w projekcie zapraszam na spotkanie informacyjne we wtorek o godz. 15.00 do auli szkolnej.
Uczestnikiem Projektu może być osoba, która w chwili podpisywania deklaracji uczestnictwa spełnia łącznie następujące kryteria:
a) jest osobą w wieku 15-19 lat
b) uczęszcza do klasy o profilu spedycyjnym lub logistycznym
Projekt obejmuje następujące formy wsparcia:
a) szkolenia grupowe z zakresu kompetencji interpersonalnych i poruszania się po rynku pracy.
W trakcie szkoleń uczestnik otrzyma materiały szkoleniowe i piśmiennicze oraz zaświadczenie wydane przez Realizatora Projektu. Zajęcia będą odbywały się w szkole.
Po ukończonym szkoleniu interpersonalnym uczeń będzie mógł wziąć udział w:
b) kursach specjalistycznych i kwalifikacyjnych (operator wózków widłowych, operator suwnic, transport i spedycja międzynarodowa-umowy, ubezpieczenia, konwencje CMR)
lub
płatnym (1750 zł) stażu zawodowym
oraz
wycieczce zawodoznawczej dla uczniów, którzy wykażą się najlepszymi wynikami w nauce i będą brali udział w kursach specjalistycznych.

2017-01-27;   Agnieszka Skarupa