Do ferii pozostało

---

Aktualności

„Medialny savoir-vivre”

W dniu 14 grudnia 2016 roku tematem lekcji wychowawczej w klasie 1 TLi był „Medialny savoir-vivre.”
Z Internetem mamy do czynienia praktycznie codziennie. Rozmawiamy na forach, serwisach społecznościowych, blogach, komunikatorach i za pośrednictwem wiadomości e-mail. Tworząc w sieci, wymieniając informacje, warto pamiętać o dobrych obyczajach. Zatem poznanie „internetowego kodu zachowania” jest niezbędne, aby poruszać się po Internecie bez problemów i być dobrze postrzeganym przez innych.
Biorąc to pod uwagę dyskutowaliśmy na lekcji na temat dobrych manier w tak powszechnym świecie online. W celu identyfikacji dobrych i złych nawyków komunikacji internetowej przeanalizowaliśmy w zespołach określone zadania. Uczniowie w odpowiedni sposób mieli zareagować na jakieś wydarzenie np. pogratulować wygranej w konkursie, przełożyć sprawdzian u nauczyciela przedmiotu, zareagować na złośliwe uwagi na swój temat na facebooku czy sprzeciwić się publikacji wypracowania na witrynie internetowej bez zgody autora tekstu. Uczniowie po kolei prezentowali swoje scenki i wyrażali swoją reakcję za pomocą sms-a, e-maila i wpisu na facebooku. Starali się wybrać takie formy komunikacji, aby były one najbardziej właściwe, biorąc pod uwagę odbiorcę, do którego się zwracamy i treść przekazu.
Wszystkie grupy z przydzielonych zadań wywiązały się wzorowo, pokazując jak zachować kulturalny sposób bycia w wirtualnym świecie oraz być jednocześnie asertywnym.
Warto więc popularyzować wszelkie formy grzeczności również w świecie mediów. Świadczy to o naszej kulturze osobistej, a sposób w jaki się zwracamy i wyrażamy własne myśli, zapewnia nam poprawne relacje międzyludzkie.
Sylwia Nejfert

2017-01-10;   Sylwia Nejfert

ERASMUS+ Uwaga!

Prosimy wszystkich uczestnikow o dostarczenie zdjec i filmikow z wyjazdow, robimy film promocyjny !!!
Termin przyszly wtorek (10.01.2017r.) - materialy najelepiej aby znajdowały się na nośniku (np płycie lub pendrivie), można również w sali 55 - zgrać je bezpośrednio na komputer.

2017-01-02;   E M

TRANSPLANTACJA - AKTYWACJA

W listopadzie odbył się konkurs pod patronatem Wydziału Zdrowia i spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia.
Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy na temat transplantacji komórkowych i dawstwa szpiku kostnego.
Bardzo dziękuje osobom które podjęły tak ważny temat.
Mem – praca Bartosza Murawy z klasy 1TE.

2016-12-20;   Katarzyna Maćkowiak

XIV Olimpiada Pierwszej Pomocy - październik 2016

Misją Olimpiady było: zachęcać do ratowania życia, uczyć zasad pierwszej pomocy, promować najwyższe wartości. Turniej składał się z dwóch części. Pierwsza to teoretyczny test z pytaniami zamkniętymi. W części praktycznej należało wykonać wylosowane czynności pierwszej pomocy. Na Olimpiadzie pierwszej pomocy naszą szkołę reprezentowała grupa z klasy 2Tli. Dziękuję za udział i godne reprezentowanie naszej szkoły. Życzę sukcesów w roku 2017.

2016-12-20;   Zbigniew Jarek

Liga Młodych Logistyków

Gratulujemy trójce naszych uczniów!!!!
Jędrzej Waszkowiak, Maciej Szałęga, Jakub Suleja z klasy 2TL2 to grupa która dostała się do II etapu konkursu Liga Młodych Logistyków.
16 marca 2017r. w murach Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbędzie się finał konkursu.

2016-12-15;   Edyta Majkowska

Liga Młodych Logistyków

Gratulujemy trójce naszych uczniów!!!!
Jędrzej Waszkowiak, Maciej Szałęga, Jakub Suleja z klasy 2TL2 to grupa która dostała się do II etapu konkursu Liga Młodych Logistyków.
16 marca 2017r. w murach Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbędzie się finał konkursu.

2016-12-15;   E M

Kampania społeczna dotycząca Jubileusz 70-lecia szkoły.

W tym roku szkolnym w ramach realizowanego przez nas projektu „ Włącz się. Młodzi i media” będziemy tworzyć kampanię społeczną dotyczącą Jubileuszu 70- lecia naszej szkoły. Przybliżymy wam wydarzenia związane z tak ważną dla naszej społeczności uroczystością. Przede wszystkim będziemy koncentrować nasze wysiłki na śledzeniu i dokumentowaniu poszczególnych etapów ” naszego święta”, a w konsekwencji powstanie dla was film który upamiętni to wydarzenie.

Prace zaczęliśmy już 17 listopada, kiedy to zaproszono byłych nauczycieli naszej szkoły na uroczyste oświetlenie budynku oraz pyszny poczęstunek w sali. Korzystając z okazji przeprowadziliśmy z wybranymi osobami ciekawe wywiady. Aby uatrakcyjnić to wydarzenie, koło teatralne Panta Rhei pod kierownictwem p. Szydłowskiej wystawiło spektakl pt. "Dziady". Odniosło ono duży sukces. Po przedstawieniu goście mogli podziwiać na zewnątrz piękne podświetlenie szkoły. Trwało ono chwilę, jednak efekt był naprawdę niesamowity.
Główny dzień uroczystości zaplanowano na 21 kwietnia 2017 roku. W tym dniu odbędzie się Zjazd i Bal Absolwentów. Będziemy również uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej oraz w Apelu. Nasze święto wzbogaci festyn na boisku szkolnym połączony ze zwiedzaniem szkoły i spotkaniami nauczycieli – absolwentów.

W ramach jubileuszu siedemdziesięciolecia naszej szkoły będą odbywać się różne uroczystości, a my będziemy je dla was sprawie relacjonować.
„Zaangażowani medialnie”

2016-12-13;   L S

Kiermasz Świąteczny

W czwartek 15.12.2016r. Samorząd Uczniowski Internatu zorganizuje na terenie szkoły akcję Mikołajkową w postaci Kiermaszu ozdób świątecznych i wypieku ciasta. Kiermasz skierowany będzie przede wszystkim do rodziców uczestniczących w tym dniu w zebraniach dla rodziców. Zachęcamy do kupowania.

2016-12-13;   E M

Już niedługo spotkanie w naszej szkole

W najbliższy wtorek 13.12.2016 r będziemy gościć w naszej szkole zespoły, które realizują projekt związany z tworzeniem e-sklepu w ramach konkursu "Mój pierwszy biznes przed 20tką". A tymczasem zamieszczamy kilka zdjęć z poprzednich spotkań....

2016-12-07;   Agnieszka Skarupa

Ostateczne wyniki "Magnum Praemium Wratislaviae"- rok szk. 2015/2016

Ostateczne wyniki VIII edycji Powiatowego Projektu "Magnum Praemium Wratislaviae" w roku szkolnym 2015/2016 :

Miło nam poinformować, że w ubiegłorocznej edycji projektu "Magnum Praemium Wratislaviae" nasza szkoła ostatecznie zajęła zaszczytne II miejsce.
Młodzież szkoły wyróżniła się w następujących konkursach wchodzących w skład MPW :
1. I miejsce w "IX Powiatowym Konkursie Wiedzy o Historii Wrocławia "Wratislavia Aeterna""
wywalczyła drużyna w składzie :
- Natalia Gawryś /obecnie kl. II TLI/
- Klaudia Kornat /obecnie kl. II TS/
- Rafał Świrski /obecnie kl.IV TS/
2. II miejsce w "XXII Powiatowym Rajdzie Śladami Pamięci Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich" uzyskał Kamil Brodala /kl. IV TAT- obecny absolwent szkoły/.
3. Wyróżnienie w "VIII Powiatowym Konkursie na reportaż o Wrocławiu" otrzymał Rafał Świrski /obecnie kl. IV TS/.

Gratulujemy sukcesów i zapraszamy młodzież do udziału w kolejnej edycji projektu.2016-12-01;   Małgorzata Szydłowska

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Joli Kalety

Pragniemy poinformować, że uczennica naszej szkoły Jolanta Kaleta z kl. III TAT otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szk. 2016/2017.

Serdecznie gratulujemy

2016-12-01;   Małgorzata Szydłowska

Wyniki I etapu Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych

Dziś odbył się I etap Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych "Lekcje w ZUS". Uczniowie rozwiązywali test składający się 20 pytań. Najlepszymi okazały się Klaudia Kornat z 2TS, Weronika Mocarska z 2TL2, Maciej Fryta z 3TAT. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki aby wystarczyło punktów do przejścia do II drużynowego etapu regionalnego...

2016-11-29;   A S

Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych "Lekcje w ZUS"

Przypominamy, że I etap Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczaniach Społecznych odbędzie się 29.11.2016 roku (wtorek) o godz. 9.40 (3 godzina lekcyjna) w sali nr 12.
Agnieszka Skarupa
Ewelina Mielczarek

2016-11-28;   Agnieszka Skarupa