Do wakacji pozostało

---

Aktualności

"Dzień z kierunkami" w WSB

21 kwietnia 2015 roku uczniowie klas II TLA i II TLC uczestniczyli w warsztatach w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu w ramach "Dnia z kierunkami".
Każda klasa tworzyła drużynę, która zmagała się z ćwiczeniami, poznając przy okazji własne predyspozycje zawodowe.Ich zadaniem było budowanie skutecznego przekazu reklamowego, biznesowe negocjacje w języku angielskim, Forex dla zuchwałych i biznesowy wyjazd turystyczny.Uczestników oceniali wykładowcy, na co dzień pracujący w WSB we Wrocławiu.
Gościem specjalnym był Jaś Mela – najmłodszy w historii zdobywca biegunów północnego i południowego, który opowiedział o swoich wyprawach i pokazał, jak skutecznie realizować własne marzenia i cele.
W ostatecznej rywalizacji uczniowie klasy II TLA zajęli bardzo wysokie II miejsce, a klasa II TLC- piąte.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2015-04-22;   Beata Śliwińska

Konkurs biblijny

21 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół Nr 2 odbył się międzyszkolny konkurs poświęcony Biblii i jej obecności w różnych tekstach kultury. Nasi uczniowie: Małgorzata Cygan, Oliwia Zalewska i Daniel Gil zajęli IV miejsce. W konkursie wzięło udział 10 drużyn wrocławskich szkół średnich.
Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

2015-04-22;   Katarzyna Pałkiewicz

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS 4

Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego klas 4 odbędzie się w piątek o godzinie 12:15 w Auli szkolnej.
Po apelu, uczniowie będą mieli spotkanie z wychowawcami.
Serdecznie zapraszamy!

2015-04-21;   E M

17 kwietnia 2015 roku uczniowie klas II TLA i III TS uczestniczyli w warsztatach i wykładach w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu w ramach "Dnia z Logistyką 2015".
Zajęcia rozpoczęły się interesującymi wykładami:"Logistyka oczami profesora...", Żegluga śródlądowa. Czy wiesz, że..." oraz "Logistyk jako broker informacji", dzięki którym uczniowie dowiedzieli się, że warto inwestować w swoją przyszłość i wiązać ją z logistyką, jako dynamiczną dziedziną wiedzy.
Następnie młodzież udała się na warsztaty, gdzie dowiedziała się, jak logistycznie zaplanować eventy okiem studenta, napisać swoje imię kodem kreskowym czy naprawić samochód w 30 minut. Uczestnicy ćwiczeń mieli okazję wygrać ciekawe nagrody.
Podsumowaniem dnia był test wiedzy logistycznej, w którym pierwsze miejsce zajęła uczennica naszej szkoły-Nikola Bakalarska z klasy II TLA.

2015-04-20;   Beata Śliwińska

Obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Mija 75 lat od popełnienie przez Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich, pod wodzą Stalina, jednej z najbardziej barbarzyńskich zbrodni w dziejach świata, jaką było zamordowanie 22500 polskich jeńców wojennych.
W ramach obchodów Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej 15 kwietnia klasy II TLA i II TP wzięły udział w projekcji filmu "Katyń" w reżyserii Andrzeja Wajdy, upamiętniającym wydarzenia z 1940 roku.Po obejrzeniu filmu młodzież spotkała się z Dolnośląskimi Rodzinami Katyńskimi oraz wysłuchała przemówienia prezesa DRK pana Jacka Libickiego.

2015-04-19;   Beata Śliwińska

Wyniki konkursu recytatorskiego dla uczniów gimnazjum

17 kwietnia 2015 po raz szósty odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski, w którym uczestniczyli uczniowie wrocławskich gimnazjów. W tym roku motywem przewodnim były góry i ich piękno w poezji. Oto lista zwycięzców:

I miejsce- Magdalena Wojciechowska z Gimnazjum Nr 23

II miejsce- Wojciech Gąsiewicz z Gimnazjum Nr 40

III miejsce- Adrianna Budakiewicz z Gimnazjum Nr 23

Dziękujemy za piękne chwile z poezją, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów.

2015-04-19;   Beata Śliwińska

DRZWI OTWARTE W NASZEJ SZKOLE

Nasza Szkoła zaprasza na Drzwi Otwarte w dniach 25, 27 i 28 kwietnia.

W trakcie trwania Dni Otwartych przewidziane są pokazy Szkolnego Koła Teatralnego
„Panta Rhei” oraz Rockowego Szkolnego Zespołu Muzycznego, konkursy z nagrodami, prezentacja kolejki elektrycznej wykonanej przez naszych uczniów, makiet logistycznych, ciekawych szkolnych pracowni zawodowych oraz wiele innych atrakcji.

Dni Otwarte trwać będą od 9.00 do 13.00.

SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY!

2015-04-17;   E M

Wyniki konkursu na znajomośc lektur szkolnych

1 kwietnia 2015 roku odbył się konkurs znajomości lektur szkolnych. Uczniowie klas IV popisywali się swoją wiedzą na temat literatury, którą poznali w ciągu 4 lat nauki w naszej szkole.
Wśród uczniów klas czwartych najlepsi okazali się:
IV TLa- Maciej Lewandowski
IV TLb- Kamil Przybysz
IV Tp- Roman Kowalik
IV Ts- Radosław Szymański
IV Tat- Maciej Kwiatkowski

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.


2015-04-15;   

Stypendium dla uczniów szkół fundowane przez PKP Polskie Linie Kolejowa S.A.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. funduje stypendium dla uczniów.
O stypendium może ubiegać się uczeń, który:

  • ukończył pierwszy semestr nauki,
  • osiągnął w poprzednim semestrze nauki średnią ocen ze wszystkich przedmiotów co najmniej 3,5 (z zastrzeżeniem §4 ust. 4),
  • otrzymał (co najmniej) dobrą ocenę z zachowania,
  • kształci się na kierunku/specjalności, która objęta jest systemem stypendialnym,
  • posiada zdolność fizyczną i psychiczną, potwierdzoną zaświadczeniem lekarskim o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na określonym stanowisku.
Stypendium już od 300 zł/miesiąc.
Zachęcamy uczniów naszej szkoły do przeczytania regulaminu.
Załącznik: Regulamin programu stypendialnego
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

2015-04-14;   L S

Wyniki VII Powiatowego Konkursu na reportaż o Wrocławiu

Wyniki VII Powiatowego Konkursu na reportaż o Wrocławiu na temat
Wielka Woda - wspomnienia powodzi odbywającego się w ramach VII Powiatowego Projektu Magnum Praemium Wratislaviae:
I miejsce- Patryk Michalak, kl. 3 AKT, Zespół Szkół Ekonomicznych, Wrocław, praca pod tytułem "Wielka Woda- wspomnienia powodzi"
II miejsce- Marcin Muraszkiewicz, kl. 2T, Zespół Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych we Wrocławiu, praca pod tytułem: Wydarzenia widziane z perspektywy małego człowieka"
III miejsce- Agata Ledwig, kl. 3 TP, Zespół Szkół nr 23 we Wrocławiu, praca pod tytułem: "Powódź Stulecia"
wyróżnienie- Sebastian Urbański, klasa 2T, Zespół Szkół Teleinformatycznych i
Elektronicznych we Wrocławiu, praca pod tytułem:"Rok, w którym się urodziłem.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy. Organizatorzy

2015-04-14;   JSZ

Wesołych Świąt

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka, mokrego dyngusa, a także odpoczynku w rodzinnym gronie.

2015-04-01;   LS

Wyniki VII Powiatowego Konkursu "Wrocław na fotografii-Architektura Wrocławia widziana z Odry"

Wyniki VII Powiatowego Konkursu "Wrocław na fotografii-Architektura Wrocławia widziana z Odry" 2014/2015, odbywającego się w ramach VII Powiatowego Projektu
Magnum Praemium Wratislaviae:

I miejsce- Liceum Ogólnokształcące Nr XII
II miejsce- Liceum Ogólnokształcące Nr III
III miejsce- Liceum Ogólnokształcące Nr X

Wyróżnienia: Liceum Ogólnokształcące Nr XII, Liceum Ogólnokształcące Nr IX, Liceum Ogólnokształcące Nr I, Zespół Szkół Nr 23

Serdecznie gratulujemy laureatom i wyróżnionym. Zapraszamy do udziału w finale projektu, który odbędzie się 10 kwietnia 2015 r. o godz. 10.00.
Jednocześnie informujemy, że szczegółowe dane dotyczące zwycięzców przesłaliśmy Państwu na maile opiekunów młodzieży. Serdecznie pozdrawiamy Organizatorzy.

2015-03

2015-03-26;   Organizatorzy

PROMOCJA SZKOŁY

Dnia 20 marca w Gimnazjum nr 34 nasza szkoła zaprezentowała się na Giełdzie Szkół Ponadgimnazjalnych. Z makietą kolejową zachęcaliśmy uczniów do wyboru naszej szkoły. Kierunki jakie proponujemy gimnazjalistom w nowym roku szkolnym to technik logistyk, technik spedytor, technik eksploatacji portów i terminali, technik automatyk sterowania ruchem kolejowym, technik transportu kolejowego a także do nowy innowacyjny kierunek technik logistyk związany z zarządzaniem kryzysowym oraz kierunek związany z transportem szynowym.

ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY !!

2015-03-23;   E M

Konkurs wiedzy na temat Irlandii

W dniu 17 marca 2015r. w ramach obchodów Dnia Świętego Patryka odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy na temat Irlandii.

Wśród uczniów klas I i II najlepsi okazali się:

I miejsce - Nikola Bakalarska (2 TLA)
II miejsce - Krystian Damazyn (2TLA)
III miejsce - Jarosław Kamiński (2 TLA)

Wśród uczniów klas III i IV w pierwszej trójce znaleźli się:

I miejsce - Eryk Dumański (3 TLA)
II miejsce - Kamila Bochenek (4 TLB)
III miejsce - Rafał Łacina (4 TLB)

Laureatom serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Informujemy również, że nagrody dla zdobywców pierwszych trzech miejsc zostaną wręczone przez organizatorów konkursu w trakcie zajęć lekcyjnych do dnia
25 marca 2015r.

2015-03-18;   E M

Podsumowanie pracy Komisji Kultury w semestrze pierwszym

W pierwszym semestrze przeprowadziliśmy następujące działania:
Młodzież brała udział w:
edukacji filmowej - obejrzała filmy:"Dawca pamięci","Bogowie","Miasto 44","Igrzyska śmierci -kosogłos";
edukacji teatralnej- obejrzała spektakle pt."Ożenek"w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, "Zbrodnię i karę","Świętoszka", "Jak kamienie na szaniec"w Centrum Kultury Impart;
lekcjach muzealnych- wyjście do muzeum Architektury na lekcję poświęconą życiu i twórczości Picassa, Dalego i Goi oraz obejrzenie wystawy pt. "Picasso, Dali, Goya . Tauromachia- walka byków",obejrzała wystawę karykatur Tomasza Brody w Muzeum Współczesnym;
lekcjach edukacyjnych- ZOO – "Drapieżniki Europy", zwiedzanie Odrarium i Afrykarium, Humanitarium, Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna – tworzenie bibliografii załącznikowej
Debata Oksfordzka- "Na ścieżkach rozumu-czy humanista może zostać inżynierem";
imprezach towarzyszących- Dolnośląski Festiwal Nauki- zwiedzanie Teatru Muzycznego Capitol i wysłuchanie wykładu dyrektora Konrada Imieli, udział w gali kończącej festiwal- obejrzenie spektaklu finalistów "Mam talent"-Multivisual;w Narodowym Czytaniu Dzieł Henryka Sienkiewicza- odczytywanie fragmentów Trylogii i przygotowanie plakatów- akcja pod patronatem Prezydenta RP,Salonie Maturzysty oraz Radosnej Paradzie Niepodległości;
projektach- "Mosty" i "Treningu Umiejętności Społecznych".
Drugi semestr zapowiada się równie ciekawie. Planujemy wiele konkursów w szkole i poza nią, do udziału w których zachęcamy naszą młodzież bardzo serdecznie.

2015-03-17;   

Pierwsze Targi Edukacji Międzykulturowej

12 lutego 2015 r. dwie nauczycielki naszej szkoły- panie Małgorzata Madej i Justyna Szarańska wzięły udział w I Targach Edukacji Międzykulturowej, które odbyły się w Sektorze III, ul Legnicka 65 we Wrocławiu.
Celem tego spotkania było zapoznanie z ofertą wrocławskich organizacji pozarządowych w zakresie wielokulturowości, dialogu międzykulturowego, dyskryminacji, mowy nienawiści, tolerancji, etc.
W ramach targów przedstawiciele organizacji pozarządowych mogli w przyjemnej atmosferze poznać potrzeby edukacyjne, nawiązać współpracę i zbudować relacje na przyszłość. W trakcie targów odbyły się także prezentacje i wykłady (m. in. Doroty Kozak-Rybskiej o Kalejdoskopie Kultur, zespółu ds. dialogu międzykulturowego we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego nt. Sztafety Szkół "Stop mowie nienawiści" itp.

2015-03-17;   Beata Śliwińska

Warsztaty dla nauczycieli "Wychowanie w kinie"

Grupa nauczycieli naszej szkoły rozwija się, biorąc udział w warsztatach organizowanych w kinie Nowe Horyzonty "Wychowanie w kinie". Co miesiąc oprócz obejrzenia filmu uczestniczą oni w dyskusji i warsztatach dotyczących poruszanej przez reżyserów tematyki. Dotychczas udało się w ramach projektu zobaczyć następujące pozycje filmowe:"Alfabet"- podejmujący problem wspierania kreatywności i indywidualizmu przez system edukacji,"Salę samobójców"- zajmujący się internetem, mediami społecznościowymi i subkulturą emo oraz ich wpływem na człowieka, "ChcagoGirl. Facebookowa rewolucja"-podejmujący temat twórczych sposobów korzystania z nowych mediów, "Jak to jest"- mówiący o wkraczaniu w dorosłość, mierzenie się z problemami świata dorosłych, chorobą i śmiercią oraz "Polowanie" ukazujący problem ostracyzmu społecznego, kłamstwa i spirali wrogości. Przed nami jeszcze cztery filmy do zakończenia projektu.

2015-03-17;   Beata Śliwińska

Seanse filmowe w kinie Nowe Horyzonty

Uczniowie naszej szkoły w ramach projektu współfinansowanego przez Urząd Miasta Wrocławia Kino Szkoła Kultura biorą udział w seansach filmowych w kinie Nowe Horyzonty.
Pierwszy film realizował zagadnienie "Między pokoleniami i w rodzinie" i nosił tytuł "Hanami kwiat wiśni".
W ramach drugiego cyklu tematycznego"Realizacja pasji i bycie sobą" zobaczyć nam się udało film "Wyjście przez sklep z pamiątkami".
Już wkrótce uczestniczyć będziemy w ostatnim już cyklu tematycznym "Poszukiwanie tożsamości i korzeni"w ramach, którego obejrzymy film "Erratum".
Wszystkie seanse poprzedzone są wprowadzeniem do tematyki filmu, a po obejrzeniu uczniowie mają możliwość wzięcia udziału w warsztatach o odpowiedniej tematyce.

2015-03-17;   Beata Śliwińska

Konkurs o Patronie naszej szkoły

Już w ubiegłym roku przeprowadzony został w naszej szkole konkurs na temat naszego patrona. Składał się on z testu i przygotowania prezentacji na temat Staszica. W tym roku idziemy o krok dalej i wybieramy formę bliższą młodym ludziom.
W okresie od 23 lutego do 23 marca 2015 roku uczniowie naszej szkoły będą mieli okazję wziąć udział w Konkursie na najlepszy komiks historyczny lub przygotować prezentację multimedialną o Stanisławie Staszicu – Patronie naszej szkoły.
Zespoły z klas I- IV mają wykonać komiks historyczny lub prezentację multimedialną,dzięki którym dokładnie zapoznają się z historią życia Stanisława Staszica,poznają informacje o epoce w której żył, miejscach w których bywał, osobach, które odegrały ważną rolę w jego życiu.
Za udział w konkursie klasy otrzymają punkty do Ligi Klas, a autorzy najlepszej pracy otrzymają nagrody.
Serdecznie zapraszamy!!!

2015-03-17;   Beata Śliwińska

Magnum Praemium Wratislaviae

Trwają przygotowania do kolejnej edycji Magnum Praemium Wratislaviae, czyli cyklu konkursów organizowanych przez Towarzystwo Miłośników Wrocławia, Urząd Miejski we Wrocławiu, Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i oczywiście Zespół Szkół Nr 23 we Wrocławiu. W ramach imprezy odbędą się:
- VIII Powiatowy Konkurs o Historii Wrocławia "Wratislavia Aeterna"
- VII Powiatowy Konkurs "Wrocław na fotografii"
- VII Powiatowy Konkurs na reportaż o Wrocławiu
- III Powiatowy Konkurs o Wrocławiu w języku angielskim "My Wroclaw".
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminami poszczególnych konkursów i udziału w rywalizacji.

2015-03-17;   Beata Śliwińska

Konkurs recytatorski dla szkół gimnazjalnych

Już 17 kwietnia 2015 roku odbędzie się konkurs recytatorski adresowany do młodzieży naszej szkoły i uczniów szkół gimnazjalnych. Konkurs ten wpisał się w tradycję naszej szkoły, ponieważ odbędzie się w tym roku już po raz szósty. W zeszłym roku młodzi wielbiciele poezji recytowali wiersze o tematyce miłosnej, a w tym roku tematem przewodnim jest urok górskiego krajobrazu. Naszych uczniów zachęcamy do zgłaszania się do konkursu i zachwycenia jury swoją recytacją.

2015-03-17;   Beata Śliwińska

Literackie Forum Pisarskie Dzieci i Młodzieży

Nasi uczniowie będą brać udział w Literackim Forum Pisarskim Dzieci i Młodzieży. Cieszymy się, że są wśród nas uczniowie zainteresowani poezją i prozą, chcący doskonalić swój warsztat.

2015-03-17;   Beata Śliwińska

Konkurs o życiu i twórczości Adama Mickiewicza

Ogłaszamy konkurs o życiu i twórczości Adama Mickiewicza. Prosimy o wykonanie prac plastycznych ilustrujących sylwetkę poety. Wykonane prace należy dostarczyć do nauczycieli języka polskiego do dnia 31 marca 2015 roku. Na zwycięzców czekają nagrody!!!

2015-03-17;   Beata Śliwińska

Konkurs na znajomość lektur szkolnych

Ogłaszamy wielki konkurs na znajomość lektur szkolnych. Maturzyści! możecie sprawdzić swoją wiedzę i przystąpić do zmagań. Konkurs odbędzie się 1 kwietnia 2015 roku we wszystkich klasach czwartych.
Przewidywane specjalne nagrody!!!

2015-03-17;   Beata Śliwińska

Najlepsi uczniowie w zawodzie w roku 2015

Miło nam poinformować, że drużyna w składzie MAREK KRZAKIEWICZ (4TS), ADRIAN ILBA i JAKUB OKUROWSKI (3TS) wygrała Konkurs Najlepsi uczniowie w zawodzie Technik Spedytor w roku 2015. Naszym uczniom serdecznie gratulujemy !

2015-03-14;   E M

Dzień Świętego Patryka

W dniu 17 marca 2015 będziemy obchodzić w naszej "Dzień Świętego Patryka", patrona Irlandii. Z tej okazji zachęcamy wszystkich uczniów do ubrania w tym dniu elementu garderoby w kolorze zielonym. Chcemy również poinformować, że w tym dniu odbędzie się konkurs dotyczący wiedzy na temat Irlandii.
Uczniowie mogą zgłaszać chęć swojego udziału do Pani Agnieszki Pałac lub Pani Ewy Zakrzewskiej najpóźniej do dnia 16 marca. Konkurs odbędzie się na 4 godzinie lekcyjnej w sali 55 (4 piętro).
Serdecznie zapraszamy.

2015-03-12;   L S

Konkurs matematyczny

Dnia 06 marca 2015 odbył się etap szkolny konkursu "Logika i Matematyka". Wzięło w nim udział 15 uczniów z klasy 1, 2 i 3.
Zwyciężyli w konkursie:
1. Wojciech Adamczyk 1TAT
2. Mariusz Szachniewicz 2TP
3. Alicja Cymer 3TLa
Ta trójka będzie reprezentowała naszą szkołę w eliminacjach międzyszkolnych.
Życzymy sukcesów.

2015-03-11;   Jarosława Bucior

Konkurs Wiedzy o Historii Wrocławia - wyniki

Wyniki II etapu VIII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Historii Wrocławia „Wratislavia Aeterna” 2014/2015, odbywającego się w ramach VII Powiatowego Projektu
Magnum Praemium Wratislaviae:

I miejsce- Liceum Ogólnokształcące Nr III – 136 p.
II miejsce- Liceum Ogólnokształcące Nr VII - 134p.
III miejsce- Liceum Ogólnokształcące Nr XII - 116 p.
IV miejsce- Liceum Ogólnokształcące Nr X - 85 p.
V miejsce - Zespół Szkół Nr 23 – 83 p.
VI miejsce - Liceum Ogólnokształcące Nr IX -67 p.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w III etapie konkursu / prezentacja multimedialna / w dniu 10.04.2015.

2015-03-09;   Organizatorzy

Informacja o przedłużeniu terminów konkursów w ramach MPW 2014/2015

Informujemy szkoły ponadgimnazjalne biorące udział w VII Powiatowym Projekcie "Magnum Praemium Wratislaviae" o zmianach dotyczących terminów oddawania prac konkursowych, w ramach: "VII Powiatowego konkursu na reportaż o Wrocławiu" oraz "VII Powiatowego konkursu- Wrocław na fotografii". Termin nadsyłania prac na oba konkursy upływa w dniu 18.03.2015 r.
Organizatorzy

2015-03-06;   M S

SPORT - nawyk na całe życie

W poniedziałek 02.03.2015 gościliśmy w naszej szkole, w ramach promocji projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki " STOP zwolnieniom z WF-u", MACIEJA ZIELIŃSKIEGO - posła na Sejm RP, byłego zawodnika Śląska Wrocław i wielokrotnego reprezentanta kraju w koszykówce. Przeprowadził on z naszą młodzieżą zajęcia sportowe z koszykówki.
Celem zajęć było zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej.

Dokumentacja zdjęciowa z tego wydarzenia na stronie sport w zakładce imprezy sportowe.

2015-03-04;   B K