Do wakacji pozostało

---

Aktualności

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

W poniedziałek 23 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w finale konkursu Mistrzowie Logistyki. Nasza drużyna w składzie: Kamila Bochenek, Monika Słowik oraz Kamil Gawęda zdobyli III miejsce.

Konkurs organizowany był przez Katedrę Zarządzania Strategicznego i Logistyki na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze.

Celem konkursu było poszerzenie wiedzy i umiejętności z zakresu logistyki wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa dolnośląskiego. W tym roku konkurs składał się z trzech etapów. W pierwszym etapie uczniowie musieli przejść test sprawdzający ich wiedzę z zakresu logistyki. W drugim, zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie złożonego problemu logistycznego. III etap w siedzibie Uniwersytetu polegał na rozwiązaniu case study przygotowanego przez firmę Kuehne + Nagel w Polsce, która była głównym sponsorem tego konkursu.

W trakcie III etapu uczniowie walczyli również indywidualnie o płatne praktyki w firmie Kuehne + Nagel we Wrocławiu.
Naszemu uczniowi Kamilowi Gawędzie udało się wygrać i otrzymał propozycję odbycia płatnych praktyK w firmie Kuehne + Nagel.

Drużynie serdecznie GRATULUJEMY !!!

2015-02-25;   E M

KONKURS MISTRZ W ZAWODZIE TECHNIK LOGISTYK

13.02.2015 r. w naszej szkole dobył się konkurs na MISTRZA W ZAWODZIE TECHNIK LOGISTYK. Trzech uczniów walczyło o wejście do finału wojewódzkiego, który zorganizowany zostanie również w naszej szkole 13.03.2015 r.
Uczniowie uczestniczący w tegorocznej edycji konkursu to Karolina Bednarzewska z kl.3TLa, Jakub Safian kl.3TLa oraz Kamil Gawęda kl.4TLa. Uczestnikom gratulujemy podjęcia walki o finał.

2015-02-20;   A K

KURSY ZAWODOWE

W ramach realizacji projektu "Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II" 15 uczniów naszej szkoły uzyskało uprawnienia na operatora wózka widłowego z wymianą butli gazowej, oraz 15 uczniów uprawnienia na barmana. Uczestnikom kursów gratulujemy zdanych egzaminów i uzyskanych uprawnień.

2015-02-20;   Agnieszka Krupa

KONKURS MISTRZ W ZAWODZIE TECHNIK SPEDYTOR

19.02.2015 r. w naszej szkole dobył się konkurs na MISTRZA W ZAWODZIE TECHNIK SPEDYTOR. Trzech uczniów walczyło o wejście do finału wojewódzkiego, który zorganizowany zostanie również w naszej szkole 05.03.2015 r.
Uczniowie uczestniczący w tegorocznej edycji konkursu to Marek Krzakiewicz z 4TS, Adrian Ilba z 3TS oraz Jakub Okurowski z 3TS . Uczestnikom gratulujemy podjęcia walki o finał.

2015-02-20;   E M

MOSTY - Kładka Kapeluszników

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej Szkoły do wzięcia udziału w Projekcie MOSTY - Kładka Kapeluszników! :)

Celem "MOSTÓW" jest zaadoptowanie wrocławskiego mostu lub kładki przez grupy młodych ludzi i stworzenie kulturalno-artystycznego wydarzenia, które zostanie zrealizowane na moście 20 czerwca 2015 roku.

Wybraliśmy nieistniejąca już KŁADKĘ KAPELUSZNIKÓW, powstanie ona na skrzyżowaniu ulicy Kazimierza Wielkiego z ciągiem ulic Widok i Szewską. Symboliczne "Przejście" rozpocznie się od strony ulicy Szewskiej w kierunku Parku Staromiejskiego. Kładka zostanie zaprojektowana i skonstruowana całkowicie przez młodzież w trakcie warsztatów na przełomie lutego i czerwca.

*Jeśli masz zdolności artystyczne: malujesz, grasz na instrumencie, tańczysz ...
*Jeśli chcesz wziąć udział w warsztatach tworzenia kapeluszy przy pomocy wrocławskiej artystki Kamili Fydy-Sikorskiej...

...to wydarzenie jest dla Ciebie! :)

Organizatorami są uczniowie z Zespołu Szkół 23 we Wrocławiu http://www.zs23.wroclaw.pl/, Towarzystwo Edukacji Otwartej www.teo.org.pl, Autorskie Studium Dizajnu i Fotografii ABRYS http://www.abrys.edu.pl/ oraz ALA Autorskie Licea Artystyczne i Akademickie http://www.ala.edu.pl/

Wszyscy Uczniowie i nasi Przyjaciele są serdecznie zaproszeni do tego wspólnego działania.

Za udział w wydarzeniu uczniowie Zespołu Szkół nr 23 otrzymują +70 pkt.

Wszelkie informacje i kontakt:
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 23
Małgorzata Madej, Małgorzata SzydłowskaALA, ABRYS
Kamila Fyda-Sikorska

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej szkolnego projektu:

2015-02-02;   Małgorzata Madej

Studniówka 2015

W dniu 17 stycznia 2015 roku odbył się bal maturalny, zwany tradycyjnie studniówką, naszych uczniów. Zabawa wspólnie z nauczycielami odbyła się w bardzo przyjemnej atmosferze. Jedną z atrakcji w trakcie balu był piękny i pyszny tort ufundowany przez Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu.

2015-01-26;   LS