Do wakacji pozostało

---

Aktualności

Uwaga!!! - zespół muzyczny

Uwaga!!!

Po feriach zimowych robimy nabór chętnych do szkolnego zespołu muzycznego.

Jeśli grasz na jakimś instrumencie, jeśli śpiewasz i masz ochotę na muzyczną przygodę - zapraszamy do nas.

Wszelkie informacje u Oli Kochańskiej (kl. III TLA), lub u Pani Wicedyrektor Agnieszki Doruch.

Czekamy na Was!

Piotr Laska

2016-01-30;   L S

Koncerty Edukacyjne dla Młodzieży

W dniu 28.01.2016 r. uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do Narodowego Forum Muzyki na koncert zatytułowany "Gorące rytmy Karaibów - muzyka kubańska". Uczniowie mieli okazję wysłuchać żywiołowej rumby, salsy, mambo i cha-cha. Pełne energii tańce kubańskie były prezentowane przez tancerzy Torres Salsa Group. Prowadzący koncert Jose Torres i artyści mu towarzyszący zarazili publiczność radością i energią. Koncert zakończył się spontanicznymi tańcami młodzieży na scenie.

2016-01-29;   AS

Konkurs wiedzy o USA

W dniu 28 stycznia 2016 r. odbył się konkurs "Wiedzy o USA".
Zwycięzcy:
1 miejsce: Eryk Dumański 4TLA
2 miejsce: Bartosz Ptak 2TLB
3 miejsce: Rafał Świrski 3TS i Ola Ochwat 3TLC.
Gratuluję sukcesu.
Magda Miler

2016-01-29;   L S

IV edycja konkursu Mistrzowie Logistyki

Ogłaszamy IV edycję konkursu Mistrzowie Logistyki.
Konkurs w tym roku odbywać się będzie we współpracy z Fundację Kuehne ze Szwajcarii oraz z przedsiębiorstwem Selena z Wrocławia.
Konkurs składa się z trzech etapów.
W pierwszym etapie uczniowie wypełniają test sprawdzający wiedzę w obszarze logistyki. Test składa się z pytań wielokrotnego wyboru. Test należy wypełnić do 29 lutego 2016 roku.

Link do testu sprawdzającego wiedzę z obszaru https://docs.google.com/forms/d/1haP6ILfSJKfkHXJwmwlduUjDaFQP9uRqti-CLN5nwVY/viewform?usp=send_form

Wszelkie informacje - pani Edyta Majkowska (sala 14)

2016-01-28;   E M

Warsztaty językowe

Zapraszam na warsztaty językowe dla maturzystów w ferie 9.02.2016 r. we wtorek na godzinę 9:30 w sali nr 55. Temat warsztatów będzie przygotowanie do matury ustnej z języka angielskiego.

Agnieszka Pałac

2016-01-27;   L S

Wyniki konkursu o życiu i twórczości Ignacego Krasickiego

Z radością informujemy,że rozstrzygnięty został konkurs plastyczny o życiu i twórczości Ignacego Krasickiego-wybitnego pisarza epoki oświecenia. Najbardziej interesujące okazały się prace Mateusza Osenkowskiego z klasy III TLA, Karoliny Gałajdy z klasy II TLB i Jolanty Kalety z klasy II TAT.
Zwycięzcom gratulujemy talentu i inwencji twórczej.

2016-01-27;   Beata Śliwińska

Konkurs Wiedzy o Janie Kochanowskim i Jego Epoce

Zapraszamy do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Janie Kochanowskim i Jego Epoce, który odbędzie się w Elektronicznych Zakładach Naukowych.
Szkolne eliminacje będą miały miejsce 1 marca 2016 roku w sali 33 o godzinie 14.

2016-01-27;   Beata Śliwińska

Nasza szkoła

Zapraszam do udziału w konkursie "Nasza szkoła". Celem konkursu jest wykonanie filmu jedno minutowego, który ma zareklamować naszą szkołę. Parametry techniczne:
formaty pliku: mp4, avi, wmv;
rozdzielczość 1440x1080;
Ilość klatek na sekundę: 50.
Nagrodę będzie umieszczenie najlepszego filmu na stronie internetowej szkoły oraz punkty.

2016-01-26;   Leszek Szpiech

Ankieta dla uczniów szkoły

Prosimy o wypełnienie ankiety pt.: Co interesującego działo się w szkole w ciągu tego
i poprzedniego roku szkolnego?

Ankieta ma na celu poznanie Waszego zdania na temat wydarzeń mających miejsce w szkole. Prosimy o wspólne, klasowe wypełnienie ankiety. Odpowiedzi na podane pytania prosimy zapisać na kartce i oddać je do piątku 29 stycznia 2016r. do pani Edyty Majkowskiej (sala 14) lub pani Eweliny Mielczarek (sala 38). Pytania ankietowe zostaną rozdane w poniedziałek przez przedstawicieli samorządu uczniowskiego.

2016-01-25;   E M

Konkurs: „Logo 70-lecia szkoły”

W ramach obchodów 70-lecia szkoły ogłaszamy "Konkurs na logo 70-lecia szkoły". W konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest opracowanie logo 70-lecia szkoły. Każdy uczestnik może zgłosić do Konkursu od jednej do trzech prac konkursowych. Pracę można wykonać korzystając z technik komputerowych lub ręcznie, dowolną techniką plastyczną. Wkrótce zamieścimy więcej szczegółów, łącznie z regulaminem konkursu. Ale już teraz zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

2016-01-25;   E M

„Pamiętnik Siedemdziesięciolatki”.

W związku ze zbliżającymi się obchodami 70- lecia naszej szkoły zwracamy się do wszystkich uczniów, rodziców oraz absolwentów naszej szkoły z prośbą o nadsyłanie (najlepiej w formie elektronicznej, choć mile widziane będą również listy tradycyjne) przez Państwa wspomnień związanych z nauką w naszej szkole.

Państwa wspomnienia pozwolą nam przygotować pozycję książkową pt. „Pamiętnik Siedemdziesięciolatki”.

Wspomnienia proszę przesyłać na adres poczty elektronicznej 70latkolejowki@wp.pl

2016-01-25;   E M

Konkurs na przedstawiciela do spraw mediacji w sytuacjach problematycznych między uczniami

Rzecznik Praw Ucznia ogłasza konkurs na przedstawiciela do spraw mediacji w sytuacjach problematycznych między uczniami.

Konflikty są powszechnym i istotnym elementem naszego życia. Stanowią one naturalny wynik konfrontacji różnych typów osobowości, zainteresowań i przekonań. Istnieją konflikty indywidualne, wewnętrzne, społeczne i grupowe. Ich źródłem są różnice w sądach, systemach wartości, ocenach lub stylu życia. Wszystkie te rozbieżności są tak naprawdę czymś pożądanym, gdyż uczą zrozumienia i tolerancji. Istotny jest jednak sposób radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych, gdyż wyjście z tego rodzaju sytuacji w sposób racjonalny i optymistyczny jest bardzo ważną kwestią.
Konflikty mogą prowadzić do zachowań agresywnych, a te nie powinny mieć miejsca. Szczególnie ważna staje się tutaj rola nauczyciela. Powinien on stworzyć warunki do rozwiązywania konfliktów.
Najbardziej pożądaną formą rozwiązywania konfliktów są negocjacje, czyli „rozmowa, w której chce się osiągnąć konkretny cel”.

W związku z tym poszukuję kandydatów na reprezentanta młodzieży do spraw mediacji w sytuacjach konfliktu między uczniami.

Mediacja to doskonałe narzędzie do rozwiązywania konfliktów w szkole. Jest też dobrym instrumentem.
"Rozwiązuję spory bez przemocy, czyli moja wiedza o sprawiedliwości naprawczej pomoże Tobie uporać się z problemem”
Kandydat ten będzie współpracował i pomagał Rzecznikowi praw ucznia w rozwiązywaniu konfliktu między uczniami.

Wymagania dotyczące kandydatów:

• Uczniowie klas drugich i trzecich technikum.
• Wzorowe lub bardzo dobre zachowanie.
• Umiejętność zachowania dyskrecji.
• Zaufanie rówieśników.

Kandydatury prosimy zgłaszać do wychowawców klas lub do szkolnego Rzecznika Praw Ucznia (pani Ewelina Mielczarek) do 28 stycznia 2016 r. do godziny 10.00

2016-01-25;   E M

Szkoła - Ambasador Parlamentu Europejskiego

We wtorek 26.01.2016 na długiej przerwie w sali 36 odbędzie się spotkanie informacyjne dla uczniów zainteresowanych udziałem w projekcie "Szkoła - Ambasador Parlamentu Europejskiego".

Marzena Krzempek

2016-01-22;   L S

Koncepcja pracy szkoły

Zwracam się do Państwa oraz Uczniów o wnikliwą analizę Koncepcji pracy szkoły. Bardzo proszę o przesłanie uwag i wniosków na adres: gazdulska@wp.pl

2016-01-22;   Stella Gazdulska

Związek Sybiraków w naszej szkole.

25 listopada 2015 r. w Auli Zespołu Szkół Nr 23 we Wrocławiu odbyło się spotkanie z przedstawicielami Związku Sybiraków w Polsce - oddział we Wrocławiu. Swoje wspomnienia - przeżycia młodzieży klasy pierwszych i czwartych przekazywali pani Wanda Arasimowicz i pan Bolesław Filak.


Zdzisława Surdyka

2016-01-15;   L S

Paczka Wigilijna

Na przełomie listopada/grudnia 2015 r. w naszej szkole został przeprowadzony konkurs - akcja na "Paczkę Wigilijną". Przygotowane przez uczniów paczki zostały przekazane Stowarzyszeniu Odra - Niemen, które wysłało je do kombatantów Armii Krajowej żyjących na terenie Litwy, Białorusi.
Zdzisława Lubczyńska - Surdyka

2016-01-15;   L S

Przebudzenie - Europejska Stolica Kultury 2016

"Przebudzenie" to główne wydarzenie ceremonii otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury2016. "Przebudzenie" to opowieść o historii miasta snuta przez cztery duchy - Ducha Wielkich Wyzwań, Ducha Innowacji, Ducha Odbudowy i Ducha Powodzi.
Więcej:

2016-01-15;   L S

Zwiedzanie wystawy "Pojednanie/Versohnung in progress...Kościół katolicki i relacje polsko-niemieckie po 1945 r."

13 stycznia 2016r. uczniowie klas I TLi, I TL1 i III TLa obejrzeli
wystawę "Pojednanie/Versohnung in progress...Kościół katolicki i relacje polsko-niemieckie po 1945 r., która została przygotowana przez ośrodek "Pamięć i Przyszłość" we Wrocławiu z okazji 50.rocznicy Orędzia biskupów polskich do biskupów niemieckich.
Kustosz muzeum opowiedział nam o odwadze osób działających na rzecz pojednania i przedstawił treści szczególnie istotne dla Wrocławia.

2016-01-14;   Beata Śliwińska

"Adaptacja filmowa 5D"

15 i 18 grudnia 2015 roku uczniowie klas trzecich i czwartych obejrzeli spektakl na podstawie filmu „Popiół i diament” w reżyserii Andrzeja Wajdy z 1958 roku w połączeniu z nowoczesnymi technikami multimedialnymi i zaangażowaniem pięciu zmysłów sensorycznych (5D: wzrok, słuch, węch, dotyk, emocje). Przedstawienie przenosiło młodzież w czasie, a także zachęcało do refleksji nad sytuacją osób żyjących w tym najtrudniejszym dla Polski okresie.
Spektakl realizował następujące cele kształcenia i treści nauczania : uczniowie mieli okazję nabycia sprawności analizy i interpretacji nowego tekstu kultury, podejmując jednocześnie refleksję nad znaczeniami sytuacji mających miejsce w filmie i na deskach teatru (integracja kinematografii z teatrologii, ekranizacja dzieła literackiego Jerzego Andrzejewskiego, która przedstawiała losy i wewnętrzne konflikty młodego człowieka – Macieja Chełmickiego (doskonała rola Zbigniewa Cybulskiego), w pierwszych dniach zakończenia II Wojny Światowej dała szerokie możliwości w obszarze omawianych na lekcjach języka polskiego wartości, takich jak: patriotyzm, Bóg, honor, ojczyzna, dobro, solidarność, a także problemów egzystencjalnych: miłość, śmierć, cierpienie, samotność, w trakcie lekcji integrowane były różne zmysły sensoryczne, była ona zatem istotną interaktywną możliwością uczenia przez odczuwanie, o różnych obszarach egzystencjalnych – dostrzegania w świecie konfliktów wartości: spełnienie indywidualne, czy oddanie ojczyźnie? Miłość czy przyjaźń i oddanie pozostałym z Pokolenia Kolumbów?
Sztuka zrobiła piorunujące wrażenie na młodzieży.

2016-01-07;   Beata Śliwińska

Wesołych Świąt

Wszystkim naszym uczniom, rodzicom i współpracownikom życzymy rodzinnych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2016

2015-12-23;   L S

Zajecia w ramach projektu pt." Dbam o przyszłość"

W imieniu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości – największej organizacji pozarządowej zajmującej się edukacja ekonomiczną i finansową młodzieży, Jolanta Włodarczak i uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do udziału w drugiej edycji programu Dbam o przyszłość, realizowanym w roku szkolnym 2015/2016. Jest to międzynarodowy program, realizowany m.in. w takich krajach jak Hiszpania, Meksyk, Japonia, Włochy, Portugalia. W roku szkolnym 2014/15 w programie wzięło udział 20 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, a w warsztatach uczestniczyło 740 uczniów.
Program uzyskał znakomite opinie nauczycieli. Partnerem programu jest firma AXA. Do realizacji projektu zaproszono tylko 20 wybranych szkół w Polsce, W ramach projektu wolontariusze z firmy AXA przeprowadzają dwugodzinne zajęcia z uczniami, poświęcone tematyce bezpieczeństwa finansowego oraz inwestycjom. Uczniowie poznają zasady konstruowania budżetu, racjonalnego gospodarowania zasobami. Nauczyciele i uczniowie otrzymają atrakcyjny pakiet materiałów. W programie przeprowadzany jest konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Wszyscy uczniowie oraz nauczyciel otrzymają imienne certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w programie.
16.12.2015 w klasie 1TL1 zostały przeprowadzone przez p. Martę z firmy AXA bardzo interesujące zajęcia, które umiejętnie połączyły teorię z praktyką. Czekamy na kolejne spotkania z p. Martą w II semestrze, a szczególnie na konkursy z nagrodami.

mgr Jolanta Włodarczak

2015-12-20;   Jolanta Włodarczak