Do wakacji pozostało

---

Aktualności

Konkurs plastyczny na znaczek pocztowy

Konkurs plastyczny na znaczek pocztowy
Promujący zdrowy styl życia !

JAK PRZYGOTOWAĆ PRACĘ KONKURSOWĄ?
Pracę konkursową należy wykonać ręcznie na szablonie dowolną techniką, która nie będzie przestrzenna, np. farbami, kredkami, ołówkiem itp
UWAGA! Na pracę nie należy nanosić takich elementów jak napis "Polska" czy nominał - należy przygotować samą ilustrację do hasła "Czas na zdrowie".
Przed rozpoczęciem prac polecamy zapoznać się z zakładką POMOCE, a w szczególności ze WSKAZÓWKAMI DO PROJEKTU
Na najlepsze prace konkursowe (max. 3 z placówki) czekamy do końca czerwca.
Dodatkowe informacje – Agnieszka Pałac ( sala 55)

Szczegóły konkursu na stronie http://www.oczamimlodych.pl/

2017-05-22;   E M

Akcja medialna "Lekcje z telefonem"

Wśród młodzieży można zauważyć prawdziwą fascynację technologią komórkową i urządzeniami mobilnymi, która jest prawie nieodłącznym elementem ich życia. Uczniowie nie chcą rozstawać się ze swoimi telefonami, smartfonami czy iPhonem prawie nigdy. Ta wszechobecna zaawansowana technologia dostarcza im rozrywki również w czasie lekcji, na co niestety skarżą się coraz częściej nauczyciele.
Idąc tym tropem wraz z grupą uczniów postanowiliśmy rozpowszechnić w szkole akcję medialną pt.” Jak efektywnie wykorzystać telefon komórkowy na lekcji?” Projekt polegał na tym, aby w formie graficznej przedstawić użycie telefonu komórkowego na lekcji w tzw. „pożytecznej sprawie".
Najpierw dyskutowaliśmy nad efektywnym użyciem telefonu komórkowego, a później sporządziliśmy scenki z udziałem wykorzystania telefonu na lekcji geografii i matematyki. Powstały fotografie, które upamiętniły naszą pracę. W pomoc nad realizacją scenek zaangażowali się uczniowie klasy 2 TL2 oraz 1 TLi. Nad oprawą graficzną popracowali w grupach uczniowie klasy 1e, którym przewodniczył Michał Grabowiecki. Efekt naszej współpracy możecie zobaczyć w formie komiku.
Sylwia Nejfert

2017-05-19;   Sylwia Nejfert

Prezentacje konkursowe

Dziś oba zespoły projektowe przed komisją konkursową prezentowały efekty całorocznej pracy. Zespół, który tworzył grę planszową zainspirował się przyszłym swoim zawodem i stworzył grę o transporcie. Aby umilić rozgrywkę i zainteresować odbiorców zamiast samochodów towary dostarczają...koty. Celem gry jest stworzenie, jak najlepszej, kociej firmy przewozowej, edukacja graczy w temacie ekonomii oraz możliwość kreatywnego spędzania czasu w gronie rodziny. Zespół konstruujący e-sklep stworzył unikatowy produkt...wycieraczkę dla psów do automatycznego wyciarania łap pupila po spacerze.
Rozstrzygnięcie konkursu za około dwa tygodnie....a tymczasem w krótce zapraszamy na fotorelację.
Agnieszka Skarupa
Beata Stępniewicz

2017-05-19;   Agnieszka Skarupa

Szkolenia interpersonalne - Zawodowy Wrocław

Pomału dobiegaja końca szkolenia interpersonalne w ramach Projektu Zawodowy Wrocław. Jutro zajęcia zaczyna ostatnia grupa. Dziękuję wszystkim uczniom za regularne uczęszczanie i zaangażowanie. Wykładowcy są bardzo zadowoleni ze współpracy z Wami. Już niedługo zacznie się następna część projektu czyli staże i kursy. W krótce poproszę Was o określenie dogodnych terminów zajęć kursowych i staży. Spotkanie w tej sprawie planuję na początek czerwca. O szczegółach poinformuję. Już niedługo zostanie zamieszczona na stronie fotorelacja z Waszych spotkań. Zapraszam do obejrzenia.

2017-05-19;   Agnieszka Skarupa

V Forum Zawodoznawcze pod hasłem "Przyszłość w rękach Młodych"

26 kwietnia w naszej Szkole odbyło się V Forum Zawodoznawcze, w którym wzięły udział trzecie i czwarte klasy. Inauguracyjny wykład o nowoczesnych technologiach w logistyce wygłosił p. Jarosław Kłosowski – wykładowca z Wyższej Szkoły Bankowej. WSB była również reprezentowana przez p. Agatę Kozioł, która opowiedziała o logistyce przyszłości. Po przerwie głos zabrała p. Anna Błaszkiewicz z Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Pan Maciej Gliński przedstawiciel Poczty Polskiej S.A. opowiedział o tworzeniu i wysyłce neokartek, nowatorskim rozwiązaniu zastępującym listy wysyłane tradycyjną pocztą. Poczta Polska S.A zaszczyciła nas również wykładem p. Adriana Maruszaka konsultanta platformy Envelo. Pan Adrian przedstawił młodzieży aspekty techniczne systemu Envelo, który służy do wysyłania elektronicznych kartek. Pan Andrzej Szeszycki i Pani Iwona Stola Przedstawiciele Zakładu Linii Kolejowych przybliżyli uczniom system stypendialny, warunki przyjęcia i pracy w PLK. W przerwach między wykładami i po zakończeniu Forum młodzież mogła osobiście porozmawiać z prelegentami oraz skorzystać z informatorów, reklamówek i firmowych gadżetów udostępnionych przez prezentujące się firmy i uczelnie. Dziękujemy wszystkim za uświetnienie Forum Zawodoznawczego i możliwość poszerzenia naszej wiedzy o różne aspekty związane z logistyką.
Organizatorzy:
Monkia Wojtaś
Jolanta Włodarczak
Agnieszka Skarupa
Małgorzata Bujwid
Wkrótce fotorelacja....

2017-04-28;   Agnieszka Skarupa

Finał Konkursu

W siedzibie Głównego Inspektoratu Pracy w Warszawie 25 kwietnia 2017 r. odbył się finał IV edycji konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”, w którym uczniowie szkół ponadgimnazjalnych sprawdzali swoją wiedzę z zakresu prawnej ochrony pracy i bhp. W rozgrywce finałowej spotkało się 48 uczniów, w tym reprezentantka naszej Szkoły Klaudia Kornat. Gratulujemy Klaudii udziału w finale konkursu. Z Klaudią na finał do Warszawy pojechali jako kibice uczniowie klasy 2TL1 i 2TL2. Kiedy Klaudia „pociła się” nad rozwiązaniem testu grupa uczniów przemierzyła warszawski Trakt Królewski. Zobaczyli m.in. gotycki kościół p.w. Św. Anny, Pomnik Adama Mickiewicza, Nieznanego Żołnierza uświetniony zmianą warty, Ogród Saski ze wspaniałą fontanną, Belweder z Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, Rynek Starego i Nowego Miasta, Kolumnę Zygmunta III Wazy. Zwiedzanie Warszawy zwieńczył pobyt na Zamku Królewskim. W ramach podróżowania różnymi środkami transportu nieodzownym punktem była przejażdżka warszawskim metrem i podróż pociągiem pendolino.
Jeszcze raz gratulujemy Klaudii dojścia aż do finału Konkursu:
Agnieszka Skarupa
Ewelina Mielczarek
Jolanta Włodarczak

2017-04-28;   Agnieszka Skarupa

Finał IX Powiatowego Projektu "Magnum Praemium Wratislaviae" 2016/2017

Finał IX edycji „Magnum Praemium Wratislaviae” 2016/2017
W dniu 07.04.2017 r. o godz.10.00 w auli szkolnej Zespole Szkół nr 23 odbył się finał IX edycji Powiatowego Projektu „Magnum Praemium Wratislaviae”. Uroczystość tą zaszczyciły swoją obecnością następujące osoby: p. prof. Teresa Kulak /Uniwersytet Wrocławski/, p. Zbigniew Magdziarz /prezes Towarzystwa Miłośników Wrocławia/, p.Małgorzata Zawada, p. Danuta Studencka-Derkacz /manager WSB/, p. Ewa Skrzywanek /metodyk WCDN/, p. Hanna Staniów /metodyk WCDN/, p. Robert Syta /artysta-plastyk, konsultant WCDN/. Wyniki finału X Powiatowego Konkursu Wiedzy o Historii Wrocławia „Wratislavia Aeterna” /etap III - prezentacja multimedialna/:

II miejsce - ZS nr 23; drużyna w składzie: Natalia Gawryś, Rafał Świrski, Adam Wielogórski
- LO nr VII; drużyna w składzie: Julia Keplinger, Makary Czajkowski, Anna Rutkowska
III miejsce - LO nr III; drużyna w składzie: Wojciech Piątek, Marcel Mordarski, Mateusz Bożejko
IV miejsce - LO nr XII; drużyna w składzie: Krzysztof Bałenkowski, Michał Gwardyński, Aleksandra Dembińska
V miejsce - LO nr IX; drużyna w składzie: Julia Wieprow, Paweł Kubiszewski, Oliwia Kowalińska
VI miejsce - LO nr I; drużyna w składzie: Bartosz Biruk, Dawid Rutkiewicz, Dominika Kanty

W trakcie uroczystości wręczono również nagrody dla zwycięzców oraz opiekunów z ponadgimnazjalnych szkół biorących udział w pozostałych konkursach rozgrywanych w ramach projektu MPW: IX Powiatowego Konkursu „Wrocław na fotografii”, IX Powiatowego Konkursu na reportaż o Wrocławiu, V Powiatowego Konkursu o Wrocławiu w języku angielskim ”My Wroclaw”. W przerwie finału konkursu historycznego „Wratislavia Aeterna” wystąpili uczniowie naszej szkoły prezentując program artystyczny.
Organizatorzy serdecznie dziękują za uczestnictwo w tegorocznej edycji projektu „Magnum Praemium Wratislaviae”, jednocześnie zapraszając do udziału w przyszłym roku szkolnym.

2017-04-25;   M S

Uwaga wychowawcy i nauczyciele

Przypominam, że dzień 21 kwietnia jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, jest to święto szkoły.
Uczniowie (którzy nie zostali wyznaczeni do żadnych prac na rzecz szkoły) przychodzą na 10.00 i uczestniczą o 10.30 we mszy. Następnie o godzinie 12.00 uczestniczą w apelu w sali gimnastycznej.
Informacje te zostały Państwu przekazane na spotkaniu wychowawców przed zebraniami z rodzicami.
Uczniowie, którzy zostali wyznaczeni do prac w tym dniu przez nauczycieli przychodzą zgodnie z informacją uzyskaną od nauczyciela. Ci uczniowie, którzy zostali wyznaczeni na opiekunów sal do godziny 12.00 są w salach i nie uczestniczą we mszy, natomiast od godz. 12.00 są na sali gimnastycznej i biorą udział w apelu. W tym czasie sale lekcyjne zamykają. Po apelu otwierają i dyżurują do godziny 15.00.

2017-04-19;   Stella Gazdulska

Zawody Strzeleckie - Babka Wielkanocna

W dniu 12 kwietnia 2017 r. odbyła się ostatnia runda Ligi strzeleckiej o Puchar LO nr I.
W klasyfikacji drużynowej Zespół Szkół nr 23 zajął VI miejsce. W ogólnej klasyfikacji Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej nasza szkoła zajęła IV miejsce. Dziękuję wszystkim zawodnikom za zaangażowanie w działalność koła strzeleckiego w ciągu roku szkolnego 2016-2017 i zapraszam na treningi, które będą trwały do końca roku w każdy czwartek. Nabliższe zawody odbędą się 20 maja 2017 r. na stadionie Olimpijskim o Puchar Dyrektora Ligi Obrony Kraju.

2017-04-18;   Zbigniew Jarek

KONKURS FOTOGRAFICZNY "ZAWODOWY WROCŁAW W OBIEKTYWIE"

Serdecznie zapraszam uczniów naszej Szkoły do udziału w konkursie fotograficznym „Zawodowy Wrocław w obiektywie”.
Zdjęcie może przedstawiać np. osobę na stanowisku pracy, proces produkcji czy efekt pracy.

Prace konkursowe można dostarczyć do Lidera Szkolnego (Agnieszka Skarupa), przesłać na adres: Centrum Kształcenia Praktycznego, ul. Strzegomska 49a, 53-611 Wrocław
pok. 408 lub przesłać pocztą elektroniczną (w formie załącznika) na adres: ikurzyk@ckp.pl.

Termin zgłoszenia fotografii wraz z formularzem zgłoszeniowym (do pobrania ze strony www.ckp.pl, zakładka „Projekty unijne” lub u Lidera Szkolnego) to 5 maja 2017 roku. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 12 maja 2017 roku.

W przypadku wysyłki plików cyfrowych proszę o uwzględnienie następującej
specyfikacji:
- zdjęcia muszą być zapisane w formacie JPG,
- dłuższy bok zdjęcia powinien mieć nie mniej niż 2400 pixeli,
- jedno zdjęcie nie może przekroczyć 10 MB.
Przy ocenie pracy będą brane pod uwagę:
- walory artystyczne, estetyczne i merytoryczne pracy,
- interpretacja i nawiązanie do tematu,
- pomysłowość i zmysł obserwacji.

Na zwycięzców konkursu przewiduje się następujące nagrody:
I miejsce – karnet miesięczny do Aquaparku Wrocław,
2 wyróżnienia – całodzienny bilet wstępu do Aquaparku dla 1 osoby

Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu, który dostępny jest na stronie www.ckp.pl w zakładce „Projekty unijne” lub u Lidera Szkolnego.

2017-04-11;   Agnieszka Skarupa

Szkolenia grupowe - Zawodowy Wrocław

10.04.2017 r. zaczęły się w naszej Szkole szkolenia grupowe z zakresu kompetencji interpersonalnych i poruszania się po rynku pracy w związku z Projektem Zawodowy Wrocław. Proszę uczniów biorących udział w projekcie o regularne uczestnictwo w zajęciach i przestrzeganie terminów szkolenia.
Wkrótce parę zdjęć z pierwszego spotkania...

2017-04-11;   Agnieszka Skarupa

Szkolenie z autoprezentacji w ramach Projektu

Pomału zbliżamy się do finału Projektu "Mój pierszy biznes przd 20-tką". Grupa z e-sklepu już zakończyła swoje zajęcia warsztatowe. Natomiast zespół konstruujący grę planszową już wkrótce będzie miał swoje ostatnie spotkanie projektowe. Dziś natomiast uczniowie biorą udział w szkoleniu z autoprezentacji. Zajęcia mają na celu pomóc młodzieży zaprezentować swoje pomysły na e- sklep i grę planszową przed komisją konkursową. Trzymamy kciuki za Zespoły i życzymy obu Drużynom zwycięctwa.

2017-04-11;   Agnieszka Skarupa

Make IT simple - dzień z informatyką

W dniu 5.04.2017 r. klasy 2TL1, 3TLA, 3 TPS wzięły udział w cyklu wykładów i warsztatach w Wyższej Szkole Bankowej. Zajęcia odbywały się pod hasłem Make IT simple - dzień z informatyką.
Po przywitaniu uczestników p.Sebastian Sobczyk i p.Marcin Pieleszek zaprezentowali kierunek Informatyka na WSB. Następny wykład uświadomił słuchaczom, że Facebook to nie tylko rozrywka, ale również dźwignia biznesu. O reklamie i jej pozycjonowaniu na Facebooku barwnie opowiedział p.Łukasz Marczewski. Pierwszy blok wykładów zakończyła prelekcja pt.: "Cyber Security". O ochronie systemów cyfrowych opowiadał Rafał Czerniewicz. Następnie młodzież wzięła udział w cyklu warsztatów o tajnikach informatyki i jej zastosowaniu w życiu codziennym. Po przerwie p.Bartosz Jabłonka z firmy NOKIA przedstawił wykład "5G klucz do programowalnego świata", a p.Katarzyna Jaśkiewicz opowiedziała o "Zwinnym podejściu do zarządzania projektem". Pobyt na WSB zakończył wykład "Drony czyli programowanie w chmurach" prezentowany przez p.Artura Skrzypczyka i atrakcja, na którą wszyscy czekali czyli pokaz dronów. Wkrótce zapraszamy na fotorelację....
Jolanta Włodarczak
Agnieszka Skarupa
Monika Wojtaś

2017-04-06;   Agnieszka Skarupa

Konkursy LOP

Ogłaszam konkursy:

  1. Plastyczny – „Barwy jesieni” – format A3
  2. Fotograficzny – „Moje ulubione zwierzę” – zdjęcie, format 13x18
  3. Prezentacja – „Zwierzyna łowna i nie tylko” – prezentację wysłać na : katzar@o2.pl
Termin: do końca kwietnia, prace do p. Maćkowiak
Regulaminy w załącznikach.

2017-04-05;   Katarzyna Maćkowiak

Harmonogram szkoleń interpersonalnych - Zawodowy Wrocław

Harmonogram szkoleń interpersonalnych:

2017-04-02;   Agnieszka Skarupa

Międzyklasowe zawody strzeleckie

Zapraszamy reprezentacją klas I do IV na zawody strzelecki o przechodni "Puchar Dyrektora ZS nr 23" dnia 05 kwietnia 2017 r. od godziny 8:30 do 12:00. Miejsce zawodów ul. Świdnicka 28 IV piętro.

2017-04-01;   Zbigniew Jarek

"Giełda bankowa" w PKO BP

Fotorelacja z "Giełdy bankowej" w PKO BP.

2017-04-01;   L S

Partnerstwo Nauki i Biznesu

23marca 2017 klasa 2 TL1 uczestniczyła w warsztatach organizowanych przez Wyższą Szkołę Bankową .Spotkanie to dotyczyło realizowanego projektu pt” Partnerstwo Nauki i Biznesu”.
Dr Sobczak wykładowca WSB zapoznał uczniów z tajnikami kodów kreskowych oraz techniką RFID.
Dla uczniów klasy 2 TL była to bardzo dobra lekcja powtórzeniowa przed egzaminami kwalifikacyjnymi, które będą zdawać w czerwcu.
Uczniowie poświecili dużą uwagę prezentacji w której przedstawione były korzyści w stosowaniu techniki RFID w naszym życiu codziennym. Na koniec warsztatów każdy z uczniów mógł zakodować własne dane i dodatkowe informacje w wybranym kodzie kreskowym. Prowadzący zapoznał również uczniów ze skanerami i czytnikami wykorzystywanymi np. w magazynach.
Spotkanie dla uczniów było bardzo ciekawe i wzbogacające

2017-03-30;   Jolanta Włodarczak

W dniu 29.03 w ramach projektu "Mój pierwszy biznes przed 20-tką" klasy 2TL1 i 3TP wzięły udział w "Giełdzie Bankowej" zorganizowanej przez Regionalny Oddział Detaliczny PKO Banku Polskiego we Wrocławiu (budynek Sky Tower). Na spotkaniu uczniowie mogli zapoznać się ze specyfiką funkcjonowania banku. Na przygotowanych przez ekspertów stanowiskach dyskutowali o nowoczesnych narzędziach finansowych, kredytach dla firm oraz funkcjonowaniu młodych ludzi w przestrzeni bankowej. Spotkanie zakończył konkurs z wartościowymi nagrodami. Uczniowie z naszej Szkoły: Aleksandra Sagan i Weronika Hazubska wygrały grę planszową "Miasto między mostami" zaprojektowaną przez zwycięzców poprzedniej edycji Projektu "Mój pierwszy biznes przed 20-tką", a Mariusz Kolański oraz Bartłomiej Dul urządzenia powerbank. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania już wkrótce...
Agnieszka Skarupa
Beata Stępniewicz

2017-03-29;   Agnieszka Skarupa

Wyniki IX Powiatowego Konkursu "Wrocław na fotografii"

Informujemy, że dnia 27.03.2017 został rozstrzygnięty IX Powiatowy Konkurs "Wrocław na fotografii - Odra jako szlak komunikacyjny i miejsce rekreacji mieszkańców Wrocławia":

Wyniki:
I miejsce - Monika Błach LO Nr I za pracę pt. "Impresja nad Wyspą Słodową"
II miejsce - Karolina Urbańska z LO Nr VIII za pracę pt. "Utonąć w myślach"
Karol Bojdo z ZS Nr 23 za pracę pt. "Kiedyś i dziś"
III miejsce- Martyna Różańska z ZS Nr 23 za pracę pt. "Halucynacje"
Nikola Józefiak z LO Nr VI za pracę pt. "Olbrzym na śpiącą rzeką"
Wyróżnienia:
Bartek Wnęk z LO Nr XIII za pracę pt."Nadodrzański Ostrów"
Maciej Michniewicz z LO Nr X za pracę pt. "Odra?...Komunikacja i rekreacja!"
George Sayegh z LO Nr III za pracę pt. "Odra w niedzielę"
Weronika Wrona z ZS Nr 23 za pracę pt. "W stronę słońca"
Monika Oligo z ZS Nr 3 za pracę pt. "Spotkanie światów"
Alicja Gryszkiewicz z ZS Nr 3 za pracę pt. "Szlakiem wzdłuż Odry"
Patrycja Kreja z LO Nr VI za pracę pt."Miasto zaczarowane lustrem rzeki"

Laureatom gratulujemy i zapraszamy serdecznie wszystkich uczestników na finał IX Powiatowego Projektu "Magnum Praemium Wratislaviae", który odbędzie się w dniu 7 kwietnia 2017 r. o godz. 10.00 w Zespole Szkół Nr 23.
Organizatorzy


2017-03-28;   Beata Wojdyło

Kurs SEP

Zespół Szkół Nr23 we Wrocławiu organizuje kurs SEP - uprawniający do pracy z napięciami do 1kV.
Zgłoszenie pisemne proszę składać do sekretariatu uczniowskiego

2017-03-27;   Jerzy Ropiecki