Do ferii pozostało

---

Aktualności

Ostateczne wyniki "Magnum Praemium Wratislaviae"- rok szk. 2015/2016

Ostateczne wyniki VIII edycji Powiatowego Projektu "Magnum Praemium Wratislaviae" w roku szkolnym 2015/2016 :

Miło nam poinformować, że w ubiegłorocznej edycji projektu "Magnum Praemium Wratislaviae" nasza szkoła ostatecznie zajęła zaszczytne II miejsce.
Młodzież szkoły wyróżniła się w następujących konkursach wchodzących w skład MPW :
1. I miejsce w "IX Powiatowym Konkursie Wiedzy o Historii Wrocławia "Wratislavia Aeterna""
wywalczyła drużyna w składzie :
- Natalia Gawryś /obecnie kl. II TLI/
- Klaudia Kornat /obecnie kl. II TS/
- Rafał Świrski /obecnie kl.IV TS/
2. II miejsce w "XXII Powiatowym Rajdzie Śladami Pamięci Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich" uzyskał Kamil Brodala /kl. IV TAT- obecny absolwent szkoły/.
3. Wyróżnienie w "VIII Powiatowym Konkursie na reportaż o Wrocławiu" otrzymał Rafał Świrski /obecnie kl. IV TS/.

Gratulujemy sukcesów i zapraszamy młodzież do udziału w kolejnej edycji projektu.2016-12-01;   Małgorzata Szydłowska

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Joli Kalety

Pragniemy poinformować, że uczennica naszej szkoły Jolanta Kaleta z kl. III TAT otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szk. 2016/2017.

Serdecznie gratulujemy

2016-12-01;   Małgorzata Szydłowska

Wyniki I etapu Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych

Dziś odbył się I etap Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych "Lekcje w ZUS". Uczniowie rozwiązywali test składający się 20 pytań. Najlepszymi okazały się Klaudia Kornat z 2TS, Weronika Mocarska z 2TL2, Maciej Fryta z 3TAT. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki aby wystarczyło punktów do przejścia do II drużynowego etapu regionalnego...

2016-11-29;   A S

Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych "Lekcje w ZUS"

Przypominamy, że I etap Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczaniach Społecznych odbędzie się 29.11.2016 roku (wtorek) o godz. 9.40 (3 godzina lekcyjna) w sali nr 12.
Agnieszka Skarupa
Ewelina Mielczarek

2016-11-28;   Agnieszka Skarupa

Wspomienia i zdjęcia absolwentów

Zwracam się do Państwa z prośbą o nadsyłanie zdjęć i wspomnień z okresu nauki w murach Szkoły. Prosimy o przesyłanie materiałów i zdjęć do Pana Leszka Szpiecha na adres e- mailowy: leszekszpiech@poczta.wp.pl

2016-11-25;   Stella Gazdulska

Wrocław Miasto Pokoleń

W dniu 15.11.2016 klasa 1TL1 uczestniczyła w spotkaniu przedstawicieli programu pt. "Wrocław Miasto Pokoleń".
Program uzyskał w 2015 r miano złotej praktyki i został wpisany przez Rzecznika Praw Obywatelskich do "Złotej Księgi Dobrych Praktyk na Rzecz Społecznego Uczestnictwa Osób Starszych". W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, Wrocławskiego Centrum Seniora oraz Departamentu Edukacji Urzędu Miasta Wrocławia oraz młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Celem programu jest modyfikacja poglądów dzieci i młodzieży wobec seniorów z postawy dystansu, obojętności, niechęci do postawy zrozumienia, życzliwości i szacunku. Wrocław jest pierwszym miastem w Polsce, który rozpoczął działania zmierzające do rzeczywistej realizacji didalogu międzypokoleniowego. Uczniowie uczestniczyli w przygotwanych dla nich zabawach terenowych, grach na wolnym powietrzu oraz warsztatach rękodzielniczych i plastycznych. Martyna Siwiec zrobiła z pomocą seniorki piękny kwiat róży z jesiennych liści!
Wszyscy zostaliśmy ugoszczeni pysznym sernikiem i ciepłą herbatą.

2016-11-23;   Jolanta Włodarczak

Olimpiada Cyfrowa - I etap

W dniu 15.11.2016 r. odbył się I etap Olimpiady Cyfrowej (test on-line) organizowanej przez Ministerstwo Edukacji, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, OCDN oraz Głównego Parntera Merytorycznego Collegium Civitas. Olimpiada Cyfrowa jest olipmiadą interdyscyplinarną sprawdzającą kompetencje cyfrowe uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Celem jej jest kształcenie świadomych użytkowników mediów cyfrowych czyli takich, którzy są krtycznymi odbiorcami informacji, którzy rozumieją język mediów oraz przestrzegają standardów etyczni i bezpieczeństwa w sieci. Główną nagrodą jest indeks jedenj z najlepszych uczelnii w Polsce Collegium Civitas.
W olimpiadzie uczestniczyli wybrani uczniowie z klasy 2TL2 i 2 TL1.
Trzymamy kciuki za wysokie wyniki, które pozwolą na zakwalifikowanie się do kolejnego etapu olimpiady!
Opiekunami merytorycznymi są: Jolanta Włodarczak oraz Leszek Szpiech

2016-11-23;   L S

Konkurs wiedzy o prawie pracy i BHP "Poznaj swoje prawa w pracy" wyniki I etapu

Dziś odbył się I etap konkursu WIEDZY O PRAWIE PRACY i BHP DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”. Uczniowie rozwiązywali test składający się 25 pytań. Najlepszymi okazały się Paulina Dudek z 2TL1 i Klaudia Kornat z 2TS. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w etapie regionalnym...

2016-11-21;   A S

Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych "Lekcje w ZUS"

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 29.11.2016r.(wtorek) o godz. 10.00 odbędzie się
I etap OLIMPIADY WIEDZY O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH "Lekcje w Zus". Zapraszamy do sali
nr 12. Za wszystkich uczestników trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.
Ewelina Mielczarek
Agnieszka Skarupa

2016-11-21;   Agnieszka Skarupa

Olimpiada Logistyczna i Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna

Do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej dostało się dwóch uczniów Robert Wydera oraz Daniel Bożek z klasy 4TLA.
Do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno- Logistycznej również dostały się dwie osoby Krzysztof Staszak i Sandra Usińska z klasy 3TLC.
Serdecznie im gratulujemy !!
Robert i Daniel swoje zmagania w II etapie rozpoczną 2 grudnia 2016r., natomiast Krzysztof i Sandra dopiero 10.03.2017r.

2016-11-21;   E M

Termin konkursu

Informujemy, że I etap Konkursu "Poznaj swoje prawa pracy" odbędzie się 21.11.2016 roku (poniedziałek) o godz. 9.40 (3 godzina lekcyjna) w sali nr 12.

2016-11-18;   Agnieszka Skarupa

Olimpiada Przedsiębiorczości

Jest nam miło poinformować, że trwa nabór zgłoszeń do kolejnej, XII edycji Olimpiady, której tematem przewodnim jest „Przywództwo w biznesie”. Jak co roku, także tym razem serdecznie zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w zawodach. Dla Zwycięzców czeka 10 indeksów SGH i jeszcze więcej indeksów Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu, a także atrakcyjne nagrody rzeczowe. Zapisy trwają do 30.10.2016r prowadzone są przez Panią Jolantę Włodarczak i Panią Monikę Wojtaś

Szczegółowe informacje na stronie www.olimpiada.edu.pl.

2016-10-10;   Agnieszka Skarupa

Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych "Lekcje w ZUS"

Miło nam poinformować, że rusza nabór do Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych "Lekcje w ZUS pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Celem Olimpiady jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, która jest niezbędna każdemu przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Osoby chętne proszę zgłaszać się do Pani Agnieszki Skarupy i Pani Eweliny Mielczarek. W ramach przygotowania będą organizowane lekcje przygotowawcze i uczniowie otrzymają komplet materiałów. Dodatkowe materiały na stronie: www.zus.pl/edukacja.
Laureaci Olimpiady otrzymują nagrody rzeczowe i wyróżnienia przyznawane przez Komitet Główny. Nagrodami są: laptopy, tablety, czytniki e-booków.
- Nagroda za 1. miejsce – 3 laptopy odpowiednio dla Uczestnika zespołu
- Nagroda za 2. miejsce – 3 tablety odpowiednio dla Uczestnika zespołu
- Nagroda za 3. miejsce – 3 czytniki e-booków odpowiednio dla Uczestnika zespołu
- Nagroda za 4. miejsce – wyróżnienie

2016-10-10;   Agnieszka Skarupa

Konkurs "Wiedzy o prawie pracy i BHP"

Ogłaszamy nabór do konkursu WIEDZY O PRAWIE PRACY i BHP pod hasłem „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY” celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Strona z materiałami: https://www.pip.gov.pl/pl/konkursy/konkurs-poznaj-swoje-prawa-w-pracy-dla-uczniow-szkol-ponadgimnazjalnych. Na zwycięzców etapu regionalnego i etapu centralnego konkursu czekają okolicznościowe dyplomy. Laureaci otrzymują również nagrody ufundowane przez organizatorów i ewentualnych partnerów Konkursu. Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do Pani Eweliny Mielczarek i Pani Agnieszki Skarupy.

2016-10-10;   Agnieszka Skarupa