Do wakacji pozostało

---

Aktualności

75 rocznica zbrodni Katyńskiej

Dnia 13 kwietnia 2015 roku w kościele garnizonowym odbyła się uroczysta msza święta w dniu 75 rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie (Daniel Wendelberger, Paulina Karasiuk, Klaudia Dziekan) z pocztu sztandarowego.

2015-05-26;   Z.J.

Szkolne Mistrzostwa Sudoku

Szkolne Mistrzostwa Sudoku rozegrano w trzech etapach, w których uczestnicy rozwiązywali diagramy Sudoku na różnym poziomie trudności. Uczestniczyli uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich. Bezbłędnie rozwiązali wszystkie zadania tylko dwaj uczestnicy; Mateusz Jaworek i Wojciech Adamczyk. Ze względu na czas rozwiązania Szkolnym Mistrzem Sudoku został Mateusz Jaworek z klasy 3 Tla. Pierwszych pięciu laureatów konkursu otrzymuje, zgodnie z regulaminem konkursu, oceny cząstkowe bardzo dobre (5)
z matematyki. Są to:
1. Mateusz Jaworek kl. 3 Tla
2. Wojciech Adamczyk kl. 1 Tat
3. Maksymilian Nawrocki kl. 1 Tla
4. Michał Strawiński kl. 1 Tla
5. Kamila Woźniak kl. 3 Tat

Gratulujemy i zapraszamy za rok.

2015-05-18;   Jarosława Bucior

Liga strzelecka 2015

W tym roku szkolnym zakończył się sezon Ligi strzeleckiej, w której uczestniczyły wszystkie szkoły ponadgimnazjalne. W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajęła IX miejsce. Dzięki wszystkim strzelcom za aktywne działalność przez cały rok.

2015-05-12;   Z.J.

I Mistrzostwa Wrocławia Licealiady Młodzieży w kręglach

28.04.2015 odbyły się I Mistrzostwa Wrocławia Licealiady Młodzieży w kręglach. Naszą szkołę reprezentowali: MAKEDOŃSKA GABRIELA KL. 2TLA, LEWANDOWSKA NATALIA KL. 2 TLA, CZYŻAK TOMASZ KL.3 TLA, JAWOREK MATEUSZ KL. 3 TLA . Uczniowie wywalczyli PIERWSZE MIEJSCE GRATULUJEMY !!!!

2015-05-07;   Beata Kajzer

Stypendium pomostowe dla maturzystów

Program skierowany jest do maturzystów, którzy:

Ukończą szkołę ponadgimnazjalną w 2015 roku i spełniają łącznie następujące kryteria:
- dostaną się na pierwszy rok dziennych studiów I stopnia lub jednolitych magisterskich realizowanych w polskich publicznych uczelniach akademickich,
- osiągnęli na egzaminie maturalnym liczbę punktów nie mniejszą niż 90, liczonych zgodnie z algorytmem załączonym do regulaminu. Osoba ubiegająca się o stypendium oblicza samodzielnie liczbę punktów,
- są dziećmi byłych pracowników ppgr, którzy byli zatrudnieni w tych gospodarstwach na podstawie umowy o pracę w okresie co najmniej 2 lat,
- mieszkają na terenach wiejskich lub w miastach do 20 tys. mieszkańców, okres zameldowania nie może być krótszy niż 6 miesięcy od daty ogłoszenia Programu (18 marca 2015),
- pochodzą z rodzin, w których dochód netto na osobę w rodzinie albo dochód osoby uczącej się nie przekracza 1 225 zł lub 1 400 zł (dochód netto wyliczony z czerwca 2015 r.), gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności,
- są obywatelami polskimi lub posiadają Kartę Polaka.
Kandydaci do stypendium wypełniają wnioski on-line na stronie www.stypendia-pomostowe.pl aplikacja internetowa będzie aktywna od 1 lipca 2015 r. do 17 sierpnia 2015 r. do godz. 16.00, następnie wydrukowany z systemu wniosek, należy podpisać i wraz z wyżej wymienionymi dokumentami złożyć w nieprzekraczalnym terminie do najbliższego względem zamieszkania Oddziału Terenowym Agencji Nieruchomości Rolnych do 24 sierpnia 2015 r. (liczy się data stempla pocztowego).

2015-04-29;   Leszek Szpiech

III Forum zawodoznawcze

20 kwietnia 2015r. odbyło się w naszej szkole III Forum zawodowe pod hasłem "Zaplanować karierę". W Forum uczestniczyli przedstawiciele wrocławskich wyższych uczelni oraz przedstawiciele pracodawców. Uczniowie klas 4 i 3 uczestniczący w spotkaniu mogli wysłuchać inspirującego wykładu prof. Andrzeja Bujaka z Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu na temat logistyki, porozmawiać na temat przyszłości i scenariuszy wyboru naszej drogi w świecie informatycznym przedstawionych przez przedstawicieli Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Uczniowie mieli możliwość porozmawiać z przedstawicielem Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego i poznać przyszłość studiowania jaką oferują studia dualne w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.
Przedstawiciele pracodawców zaprezentowali nam możliwości dalszej kariery i pracy w takich firmach jak Polzug, Koleje Dolnośląskie czy PKP.

W czasie III Forum Pani Dyrektor Stella Gazdulska wraz z Kanclerzem WSB we Wrocławiu dr Markiem Natalii podpisali porozumienie o współpracy pomiędzy naszą szkołą i Wyższą Szkołą Bankową. Za które serdecznie dziękujemy mając nadzieję, na pomyślną i owocną współpracę.

Wszystkim dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok.

Zdjęcia na facebooku Samorządu Uczniowskiego https://www.facebook.com/su.zs23

2015-04-28;   E M

VII Powiatowy Projekt „Magnum Praemium Wratislaviae”

VII Powiatowy Projekt „Magnum Praemium Wratislaviae” – rok szk.2014/2015
W dniu 10.04.2015 r., w Zespole Szkół Nr 23 we Wrocławiu odbyło się uroczyste zakończenie VII Powiatowego Projektu „Magnum Praemium Wratislaviae” , w czasie którego nastąpił finał VIII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Historii Wrocławia „ Wratislavia Aeterna” . Następnie uhonorowano laureatów pozostałych konkursów organizowanych przez naszą szkołę, w ramach Projektu „Magnum Praemium Wratislaviae” . Nagrody ufundowane przez Wydział Edukacji UM odebrali zwycięzcy następujących konkursów:
• VII Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Wrocław na fotografii”
• VII Powiatowego Konkursu na reportaż o Wrocławiu
• III Powiatowego Konkursu o Wrocławiu w języku angielskim „My Wroclaw”
• VIII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Historii Wrocławia „ Wratislawia Aeterna”.
Swoją obecnością zaszczycili Nas uczniowie szkół ponadgimnazjalnych m. Wrocławia, ich opiekunowie oraz goście honorowi : Pani Ewa Szczęch Kierownik Działu Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych Departamentu Edukacji, Pani Ewa Skrzywanek doradca metodyczny WCDN oraz Pan Zbigniew Magdziarz Prezes Towarzystwa Miłośników Wrocławia. W skład jury konkursu historycznego „Wratislavia Aeterna” weszli: p. Radna miasta Wrocławia- Małgorzata Zawada, p. Redaktor „Gazety Wyborczej”- Beata Maciejewska, p. Hanna Staniów - metodyk WCDN- u, p. Margaret Amaka Ohia- reprezentująca grono twórców Projektu „Europejska Stolica Kultury- Wrocław 2016”.
Poniżej podajemy wyniki VIII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Historii Wrocławia
„Wratislavia Aeterna”:
I miejsce – Liceum Ogólnokształcące Nr III
II miejsce – Liceum Ogólnokształcące Nr VII
III miejsce – Zespół Szkół Nr 23 we Wrocławiu
IV miejsce – Liceum Ogólnokształcące Nr IX
V miejsce – Liceum Ogólnokształcące Nr XII
VI miejsce – Liceum Ogólnokształcące Nr X

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom konkursów.
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji projektu „Magnum Praemium Wratislaviae”.
Organizatorzy

2015-04-28;   B. Wojdyło

"Dzień z kierunkami" w WSB

21 kwietnia 2015 roku uczniowie klas II TLA i II TLC uczestniczyli w warsztatach w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu w ramach "Dnia z kierunkami".
Każda klasa tworzyła drużynę, która zmagała się z ćwiczeniami, poznając przy okazji własne predyspozycje zawodowe.Ich zadaniem było budowanie skutecznego przekazu reklamowego, biznesowe negocjacje w języku angielskim, Forex dla zuchwałych i biznesowy wyjazd turystyczny.Uczestników oceniali wykładowcy, na co dzień pracujący w WSB we Wrocławiu.
Gościem specjalnym był Jaś Mela – najmłodszy w historii zdobywca biegunów północnego i południowego, który opowiedział o swoich wyprawach i pokazał, jak skutecznie realizować własne marzenia i cele.
W ostatecznej rywalizacji uczniowie klasy II TLA zajęli bardzo wysokie II miejsce, a klasa II TLC- piąte.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2015-04-22;   Beata Śliwińska

Konkurs biblijny

21 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół Nr 2 odbył się międzyszkolny konkurs poświęcony Biblii i jej obecności w różnych tekstach kultury. Nasi uczniowie: Małgorzata Cygan, Oliwia Zalewska i Daniel Gil zajęli IV miejsce. W konkursie wzięło udział 10 drużyn wrocławskich szkół średnich.
Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

2015-04-22;   Katarzyna Pałkiewicz

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS 4

Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego klas 4 odbędzie się w piątek o godzinie 12:15 w Auli szkolnej.
Po apelu, uczniowie będą mieli spotkanie z wychowawcami.
Serdecznie zapraszamy!

2015-04-21;   E M

17 kwietnia 2015 roku uczniowie klas II TLA i III TS uczestniczyli w warsztatach i wykładach w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu w ramach "Dnia z Logistyką 2015".
Zajęcia rozpoczęły się interesującymi wykładami:"Logistyka oczami profesora...", Żegluga śródlądowa. Czy wiesz, że..." oraz "Logistyk jako broker informacji", dzięki którym uczniowie dowiedzieli się, że warto inwestować w swoją przyszłość i wiązać ją z logistyką, jako dynamiczną dziedziną wiedzy.
Następnie młodzież udała się na warsztaty, gdzie dowiedziała się, jak logistycznie zaplanować eventy okiem studenta, napisać swoje imię kodem kreskowym czy naprawić samochód w 30 minut. Uczestnicy ćwiczeń mieli okazję wygrać ciekawe nagrody.
Podsumowaniem dnia był test wiedzy logistycznej, w którym pierwsze miejsce zajęła uczennica naszej szkoły-Nikola Bakalarska z klasy II TLA.

2015-04-20;   Beata Śliwińska

Obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Mija 75 lat od popełnienie przez Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich, pod wodzą Stalina, jednej z najbardziej barbarzyńskich zbrodni w dziejach świata, jaką było zamordowanie 22500 polskich jeńców wojennych.
W ramach obchodów Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej 15 kwietnia klasy II TLA i II TP wzięły udział w projekcji filmu "Katyń" w reżyserii Andrzeja Wajdy, upamiętniającym wydarzenia z 1940 roku.Po obejrzeniu filmu młodzież spotkała się z Dolnośląskimi Rodzinami Katyńskimi oraz wysłuchała przemówienia prezesa DRK pana Jacka Libickiego.

2015-04-19;   Beata Śliwińska

Wyniki konkursu recytatorskiego dla uczniów gimnazjum

17 kwietnia 2015 po raz szósty odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski, w którym uczestniczyli uczniowie wrocławskich gimnazjów. W tym roku motywem przewodnim były góry i ich piękno w poezji. Oto lista zwycięzców:

I miejsce- Magdalena Wojciechowska z Gimnazjum Nr 23

II miejsce- Wojciech Gąsiewicz z Gimnazjum Nr 40

III miejsce- Adrianna Budakiewicz z Gimnazjum Nr 23

Dziękujemy za piękne chwile z poezją, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów.

2015-04-19;   Beata Śliwińska

DRZWI OTWARTE W NASZEJ SZKOLE

Nasza Szkoła zaprasza na Drzwi Otwarte w dniach 25, 27 i 28 kwietnia.

W trakcie trwania Dni Otwartych przewidziane są pokazy Szkolnego Koła Teatralnego
„Panta Rhei” oraz Rockowego Szkolnego Zespołu Muzycznego, konkursy z nagrodami, prezentacja kolejki elektrycznej wykonanej przez naszych uczniów, makiet logistycznych, ciekawych szkolnych pracowni zawodowych oraz wiele innych atrakcji.

Dni Otwarte trwać będą od 9.00 do 13.00.

SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY!

2015-04-17;   E M

Wyniki konkursu na znajomośc lektur szkolnych

1 kwietnia 2015 roku odbył się konkurs znajomości lektur szkolnych. Uczniowie klas IV popisywali się swoją wiedzą na temat literatury, którą poznali w ciągu 4 lat nauki w naszej szkole.
Wśród uczniów klas czwartych najlepsi okazali się:
IV TLa- Maciej Lewandowski
IV TLb- Kamil Przybysz
IV Tp- Roman Kowalik
IV Ts- Radosław Szymański
IV Tat- Maciej Kwiatkowski

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.


2015-04-15;   

Stypendium dla uczniów szkół fundowane przez PKP Polskie Linie Kolejowa S.A.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. funduje stypendium dla uczniów.
O stypendium może ubiegać się uczeń, który:

  • ukończył pierwszy semestr nauki,
  • osiągnął w poprzednim semestrze nauki średnią ocen ze wszystkich przedmiotów co najmniej 3,5 (z zastrzeżeniem §4 ust. 4),
  • otrzymał (co najmniej) dobrą ocenę z zachowania,
  • kształci się na kierunku/specjalności, która objęta jest systemem stypendialnym,
  • posiada zdolność fizyczną i psychiczną, potwierdzoną zaświadczeniem lekarskim o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na określonym stanowisku.
Stypendium już od 300 zł/miesiąc.
Zachęcamy uczniów naszej szkoły do przeczytania regulaminu.
Załącznik: Regulamin programu stypendialnego
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

2015-04-14;   L S

Wyniki VII Powiatowego Konkursu na reportaż o Wrocławiu

Wyniki VII Powiatowego Konkursu na reportaż o Wrocławiu na temat
Wielka Woda - wspomnienia powodzi odbywającego się w ramach VII Powiatowego Projektu Magnum Praemium Wratislaviae:
I miejsce- Patryk Michalak, kl. 3 AKT, Zespół Szkół Ekonomicznych, Wrocław, praca pod tytułem "Wielka Woda- wspomnienia powodzi"
II miejsce- Marcin Muraszkiewicz, kl. 2T, Zespół Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych we Wrocławiu, praca pod tytułem: Wydarzenia widziane z perspektywy małego człowieka"
III miejsce- Agata Ledwig, kl. 3 TP, Zespół Szkół nr 23 we Wrocławiu, praca pod tytułem: "Powódź Stulecia"
wyróżnienie- Sebastian Urbański, klasa 2T, Zespół Szkół Teleinformatycznych i
Elektronicznych we Wrocławiu, praca pod tytułem:"Rok, w którym się urodziłem.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy. Organizatorzy

2015-04-14;   JSZ

Wesołych Świąt

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka, mokrego dyngusa, a także odpoczynku w rodzinnym gronie.

2015-04-01;   LS