Do wakacji pozostało

---

Aktualności

Ogłaszamy nabór na staże zagraniczne w Irlandii i we Włoszech

Uwaga klasy drugie !!!
Ogłaszamy nabór na staże zagraniczne w Irlandii i we Włoszech w przyszłym roku szkolnym.
Planowany termin wyjazdu na praktyki 4 tygodniowe – 25.09- 23.10 2016, miejsca- Cork Partnership Europe, 12 osób oraz Bolonia YouNet, 24 osoby z klas logistycznych i spedycyjnych.
Pozostali uczniowie klas przyszłych trzecich w tym czasie mają praktyki
w Polsce- należy już szukać miejsc .
Wyjazd na staże zagraniczne będzie całkowicie dofinansowany w ramach programu
Erasmus + oficjalna strona projektu http://erasmusplus.org.pl/ksztalcenie-i-szkolenia-zawodowe/akcja-1/
Wstępny plan rekrutacji
1. złożenie podania w sekretariacie uczniowskim z danymi kontaktowym i zgoda rodziców na wyjazd (podpis rodzica na podaniu)
Wzór podania :Zgłaszam swój udział w rekrutacji wstępnej na staż zagraniczny w Irlandii / we Włoszech w październiku 2016.Dane kontaktowe- klasa , adres mail, telefon , telefon rodziców.
Z dopiskiem opiekunów/ rodziców Wyrażam zgodę na udział syna , córki w rekrutacji na staż zagraniczny. Termin zgłoszeń – do 12 maja 2016.
2.Przed rozpoczęciem procesu rekrutacji zostanie opracowany szczegółowy Regulamin, który będzie dostępny na naszej stronie.
3.Po ogłoszeniu wyników odbędą się spotkania informacyjne z uczniami oraz rodzicami -planowany termin to czerwiec 2016, szkolenie językowe wybranych kandydatów ostatni tydzień sierpnia i wrzesień.
4.Kryteria rekrutacji uwzględnią także uczniów, którzy do tej pory nie mogli wykazać się wybitnymi osiągnięciami w nauce, ale są zmotywowani do wzięcia udziału w projekcie i gotowi do działań. Chętni uczniowie będę oceniani według następujących kryteriów:
a) Test z języka angielskiego - max. 100 pkt.
b) Średnia z przedmiotów zawodowych z poprzedniego roku – max. 300 pkt. (średnia mnożona przez 50)
c) Średnia z ocen końcowych z języka angielskiego z poprzednich lat – max. 120 pkt (średnia mnożona przez 20)
d) Ocena sytuacji życiowej ucznia – preferowana młodzież z mniejszymi szansami - 30 pkt.
e) Ocena zaangażowania w działalność szkoły, podejścia obywatelskiego ucznia - 30 pkt
Oceny wystawia wychowawca klasy i pani pedagog.. Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować do pani Agnieszki Pałac, szkolnego koordynatora projektu.

2016-05-09;   L S

Wrocław Europejska Stolica Kultury 2016

Od stycznia 2016 Wrocław jest Europejską Stolicą Kultury, centrum kultury dla całej europy, a to niepowtarzalna okazja, by uczestniczyć w wydarzeniach, które tworzą historię naszego Miasta. Serdecznie zachęcam całą społeczność szkolną do korzystania z bogatej oferty imprez kulturalnych, specjalnie z tej właśnie okazji przygotowanych przez Biuro Festiwalowe Impart 2016.

2016-05-04;   L S

Zakończenie roku szkolnego klas 4

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas 4 odbędzie się w piątek 29.04 o godz. 13:00 w Auli Szkolnej.

2016-04-25;   E M

KONKURS KONSUMENTA 2016r.

Konkurs Konsumenta 2016 rozstrzygnięty!

W dniu 16 marca 2016 roku ponad 200 uczniów z kilku klas naszego Technikum wzięło udział w Szkolnym Konkursie Konsumenta
pt. „Świadomy Konsument- to Ja!” zorganizowanego przez p. Jolantę Włodarczak i p. Przemysława Grucę z okazji Światowego Tygodnia Konsumenta.
Test spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, co bardzo ucieszyło jego organizatorów. Udział w konkursie i późniejsze jego omówienie z pewnością przyczyniło się do zwiększenia wiedzy na temat funkcjonowania młodzieży i dorosłych w roli konsumentów.
W wyniku sprawdzenia testu, z którego można było uzyskać maksymalnie 20 punktów wyłoniono 3 uczniów, którzy zdobyli najlepszy wynik.
Wszyscy z podium byli z klasy 2TLA:
I miejsce: Klaudia Posłuszna kl. 2TLA – 19 punktów.
II miejsce: Partycja Matysiak kl. 2TLA – 18 punktów
III miejsce: Kacper Piniecki kl. 2TLA – 16 punktów
Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy!
Dziękujemy za masowy udział w konkursie wszystkim uczestnikom. Jednocześnie zachęcamy do dalszego poszerzania wiedzy w tym obszarze
i już teraz zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji!
Jolanta Włodarczak
Przemysław Gruca

2016-04-20;   Jolanta Włodarczak

IV Forum Zawodoznawcze

12.04 .2016r. w naszej szkole odbyło się już IV Forum Zawodoznawcze. W Auli gościliśmy dyrektorów, prezesów oraz osoby rekomendowane. Wyższe Szkoły reprezentowane były przez znakomitych przedstawicieli świata nauki. W kuluarach 4 piętra oblegane były stoliki z gadżetami i kolorowymi reklamówkami uczelni. Atmosfera, która zapanowała wśród gości oraz uczniów nadała uroczystości wiele powagi .Ożywione rozmowy przy przygotowany poczęstunku sprzyjały nawiązywaniu nowych znajomości.
Uroczystemu otwarciu IV Forum Zawodoznawczego przewodniczyła Pani Dyrektor Stella Gazdulska.
Wyróżnieni uczniowie klasy 3 TLB Aleksandra Kochańska i Maksymilian Tarnowski z wielkim zaangażowaniem prowadzili spotkanie zapraszając kolejnych gości do wystąpień.
Powitaliśmy z radością Dyrektora PKP PLK S.A Zakładu Linii Kolejowych we Wrocławiu pana Andrzeja Kudłę. Prelekcja na temat nowych linii kolejowych oraz perspektyw rozwoju Zakładu Linii Kolejowych, wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród obecnej młodzieży.
Podczas IV Forum zostały zawarte dwie umowy dotyczące współpracy szkoły z Dolnośląską Izbą Turystyki we Wrocławiu oraz z Instytutem Logistyki i Magazynowania z Poznania.
Frekwencja IV Forum Zawodoznawczego bardzo nas usatysfakcjonowała.
Poniżej przedstawiamy firmy których przedstawiciele zaszczycili nas swoją obecnością:
• PKP PLK S.A Zakład Linii Kolejowych we Wrocławiu
• Poczta Polska S.A
• Dolnośląska Izba Turystyki
• Firma Manpower
• PKP CARGO S.A Dolnośląski Zakład Spółki
• Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji we Wrocławiu
• Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu
• Wyższa Szkoła Logistyki I Transportu w Poznaniu
• Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu
• Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu
• Instytut Logistyki i Magazynowania w Poznaniu
• Wyższa Szkoła Oficerska Wojska Wojsk Lądowych we Wrocławiu
• Wyższa Szkoła Humanistyczna we Wrocławiu
Dziękujemy wszystkim bardzo za przybycie oraz krótką prezentacje. Spotykamy się już za rok na V Forum Zawodoznawczym w naszej szkole.
Organizatorzy Forum

2016-04-18;   Jolanta Włodarczak

Wrocławski Bieg Sponsorowany - podsumowanie

Nasi uczniowie w dniu 21 marca 2016 r. uczestniczyli we Wrocławskim Biegu Sponsorowanym. Najwięcej pieniędzy dla Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci uzbierali uczniowie:
Jan Buczeluk, Dawid Kalisz, Kamil Koba, Wojciech Brzezicha i Bartłomiej Dąbrowski..

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

2016-04-18;   Małgorzata Biskupek

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

18 kwietnia 2016r. odbyły się Wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą Szkoły została Weronika Mocarska z klasy 1TL2.
Gratulujemy!!
Jej kadencja będzie trwała 2 lata i rozpocznie się 2 maja 2016r.

2016-04-18;   E M

Finał VIII edycji „Magnum Praemium Wratislaviae” 2015/2016

W dniu 08.04.2016 r. o godz. 10.00 w auli szkolnej ZS Nr 23 odbył się finał VIII edycji Powiatowego Projektu „Magnum Praemium Wratislaviae”. Uroczystość tą zaszczyciły swoją obecnością następujące osoby: p. prof. Teresa Kulak /Uniwersytet Wrocławski/, p. Zbigniew Magdziarz /prezes Towarzystwa Miłośników Wrocławia/, p. Bożena Święch /metodyk z WCDN/, p. Hanna Staniów /metodyk z WCDN/, p. Robert Syta /artysta-plastyk, metodyk z WCDN/, p. Barbara Wołek /przewodnicząca Komisji Wychowania Regionalnego/.
Wyniki finału IX Powiatowego Konkursu Wiedzy o Historii Wrocławia „Wratislavia Aeterna” /etap III konkursu: prezentacja multimedialna/:
I miejsce - ZS Nr 23; drużyna w składzie: Klaudia Kornat, Natalia Gawryś, Rafał Świrski
II miejsce – LO Nr IX; drużyna w składzie: Julia Wieprow, Dominika Ziobro, Paweł Kubiszewski
III miejsce – LO Nr III; drużyna w składzie: Wojciech Piątek, Tomasz Kapuścik, Mateusz Bożejko
IV miejsce – LO Nr XII; drużyna w składzie: Jan Tomczyk, Krzysztof Bałenkowski, Michał Gwardyński
W trakcie uroczystości wręczono również nagrody dla zwycięzców oraz opiekunów z ponadgimnazjalnych szkół biorących udział w pozostałych konkursach rozgrywanych w ramach projektu: VIII Powiatowego Konkursu „Wrocław na fotografii”, VIII Powiatowego Konkursu na reportaż o Wrocławiu, IV Powiatowego Konkursu o Wrocławiu w języku angielskim ”My Wroclaw”.
W przerwie finału konkursu historycznego „Wratislavia Aeterna” wystąpili uczniowie naszej szkoły z programem artystycznym.
Organizatorzy serdecznie dziękują za uczestnictwo w tegorocznej edycji projektu „Magnum Praemium Wratislaviae” jednocześnie zapraszając do udziału w przyszłym roku szkolnym.

2016-04-15;   Beata Wojdyło

AKCJA ZBIERANIA KSIĄŻEK - ZACZYTANI

Samorząd Uczniowski przyłączył się do wielkiej akcji zaczytani.org
Zbieramy książki dla dzieci i młodzieży aby wspomóc akcję tworzenia bibliotek i czytelni w polskich szpitalach i hospicjach.
Książki (w dobrym stanie) prosimy przynosić do p.Majkowskiej - sala 14

2016-04-15;   E M

XII Konkurs LOGIKA I MATEMATYKA

Dnia 2 kwietnia 2016 roku odbył się etap szkolny XII Konkursu
LOGIKA I MATEMATYKA. Wzięło w nim udział 25 uczniów Naszej Szkoły ze wszystkich klas. Najliczniejszą grupą młodzieży biorącą udział w konkursie byli uczniowie z klas pierwszych – 16 osób. Zwycięzcą konkursu został uczeń klasy 2 TAT Wojciech Adamczyk. Trzy osoby zajęły drugie miejsce i odbyła się dogrywka, bowiem w etapie międzyszkolnym KONKURSU szkołę może reprezentować trzyosobowa drużyna. Ostatecznie wyniki konkursu:
1. Wojciech Adamczyk kl.2 Tat
2. Alicja Cymer kl. 4 Tla
3. Casimiro Licciardi kl. 4 Tsk

Wszystkim uczestnikom, których nagradzamy dodatkową oceną z matematyki, dziękujemy za udział w konkursie zapraszamy za rok.
Za zwycięzców trzymamy kciuki i życzymy sukcesów w dniu 22 kwietnia na Finale Konkursu

2016-04-15;   Jarosława Bucior

IV Forum Zawodoznawcze

We wtorek (12.04.2016r.) od godz. 9:45 zapraszamy klasy 4 na Forum Zawodowoznawcze. W programie spotkania z pracodawcami oraz przedstawicielami szkół wyższych. Szczegóły zostaną przekazane w poniedziałek.

2016-04-10;   E M

Zarządzanie projektem - szkolenie

W dniu 7.04.2016 w ramach zajęć Trening Umiejętności Społecznych uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach dotyczących zarządzania projektem. Organizatorem spotkania był Credit Suisse. Pracownicy banku przeprowadzili z młodzieżą kreatywne zajęcia projektowe, które miały na celu rozwinąć umiejętność pracy w zespole i planowania działań projektowych.

2016-04-08;   A S

Wyniki VIII Powiatowego Konkursu na reportaż o Wrocławiu

Wyniki VIII Powiatowego Konkursu na reportaż o Wrocławiu rozgrywanego w ramach VIII Powiatowego Projektu "Magnum Praemium Wratislaviae".

Temat konkursu: "Kultura wzbogaca każdego z nas. Nie jest ważne czy jesteśmy jej twórcami czy odbiorcami":
I miejsce - Julia Marcinkowska z LO Nr X oraz Patryk Michalak z ZSE

Wyróżnienie:
Rafał Świrski z ZS Nr 23

Gratulujemy i zapraszamy wszystkich uczestników na finał projektu "Magnum Praemium Wratislaviae" w dniu 08.04.2016 /piątek/ o godz. 10.00 do auli szkolnej Zespołu Szkół Nr 23.

2016-04-06;   B W

Wyniki VIII Powiatowego Konkursu "Wrocław na fotografii" w roku szkolnym 2015/2016


W dniu 04.04.2016 został rozstrzygnięty VIII Powiatowy Konkurs "Wrocław na fotografii - Obiekty architektury Wrocławia postrzegane jako miejsca kultury" rozgrywany w ramach VIII edycji Powiatowego Projektu Magnum Praemium Wratislaviae:
I miejsce – Bartłomiej Chmielewski z LO Nr III za pracę pt. „Trębacz w drodze do Capitolu”
II miejsce – Paulina Radwan z ZSE za pracę pt. „Neon Sicle”
III miejsce – Bartłomiej Wnęk z LO Nr XIII za pracę pt. ”Schody do kultury”
WYRÓŻNIENIA:
Anna Iluk z LO Nr IX za pracę pt. „Spektrum”
Monika Kita z ZSEA za prace pt. „Wektory” i Drzewo muzyki”
Sylwia Bednarska z LO Nr III za pracę pt. „W ciepłych barwach”
Barbara Ruta z LO Nr VI za pracę pt. „Urok wrocławskiej drogi”
Gratulujemy i serdecznie zapraszamy na finał projektu "Magnum Praemium Wratislaviae", który odbędzie się w dniu 08.04.2016 /piątek/ o godz. 10.00 w Zespole Szkół Nr 23, ul. Dawida 9-11 w auli szkolnej. Pozdrawiamy Organizatorzy

2016-04-05;   Beata Wojdyło