Do wakacji pozostało

---

Aktualności

Konkurs plastyczny i literacki „Zaprzyjaźnij się z Aniołami”.

Samorząd Uczniowski ogłasza świąteczny konkurs plastyczny i literacki „Zaprzyjaźnij się z Aniołami”. Temat przewodni obu konkursów w tym roku szkolnym to: „Mój Anioł Stróż”.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest:
- samodzielne wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej na zadany temat (np. rysunek, witraż, haft, rzeźba z gliny, masy solnej, modeliny itp.) lub
- napisanie krótkiego wywiadu ze swoim Aniołem Stróżem (prosimy o zredagowanie wywiadu nie dłuższego niż 2 strony maszynopisu).

Prace konkursowe należy złożyć do dnia 4 stycznia 2016 r. do godz. 10:00 do pani Edyty Majkowskiej (sala nr 14).

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 8 stycznia 2016 r.

Nagrody: za uczestnictwo w konkursie przyznane zostaną dodatnie punkty, a za I miejsce przewidziana jest nagroda rzeczowa.

2015-11-24;   E M

Święto Przedsiębiorczości

Global Entrepreneurship Week 2015 to największe na świecie święto przedsiębiorczości, stawiające w centrum uwagi innowatorów, start-upowców i wszystkich tych, którzy swoją działalnością tworzą miejsca pracy, rozwiązują problemy społeczne i ekonomiczne.
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości we Wrocławiu to inicjatywa wyjątkowa, bo gromadząca instytucje państwowe i pozarządowe, firmy, szkoły i uniwersytety działające wspólnie na rzecz rozwoju przedsiębiorczości.
Dzięki takiej formule przedsięwzięcia, w listopadzie uczniowie klasy 2 TLB i 4TP wraz
z profesor Jolantą Włodarczak uczestniczyli w bardzo bogatym programie warsztatów zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Bankową i Wyższą Szkołę Handlową we Wrocławiu.
W programie były m.in. praktyczne warsztaty , gry biznesowe i ekonomiczne, konkursy
z nagrodami, spotkania z naszymi absolwentami.
Wyższa Szkoła Handlowa zafundowała nam spotkanie pod hasłem Dzień z Automotive
i cenne warsztaty o nie kupowaniu samochodu jak kota w worku! Natomiast na warsztatach w WSB nauczyliśmy się licytacji w stylu japońskim, angielskim i duńskim!
Bardzo cieszymy się, że mogliśmy skorzystać z tej światowej inicjatywy.
Prof. Jolanta Włodarczak
uczniowie klas 2TLB i 4TP

2015-11-24;   J. Włodarczak

Konkurs plastyczny na stworzenie bombki świątecznej

Samorząd Uczniowski ogłasza świąteczny konkurs plastyczny na stworzenie bombki świątecznej w dowolnej technice plastycznej. Wykonane własnoręcznie bombki należy złożyć do dnia 10 grudnia 2015r. do godz. 10:00 do pani Edyty Majkowskiej (sala nr 14).Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 12 grudnia 2015 r.

ZA UDZIAŁ W KONKURSIE PRZYZNAWANE SĄ PUNKTY DO LIGI KLAS oraz nagrody niespodzianki (za udział w konkursie przyznawane są również punkty).

Bombki biorące udział w konkursie zostaną sprzedane a zysk z ich sprzedaży przekażemy Fundacji NA RATUNEK DZIECIOM Z CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ.

2015-11-24;   E M

Matura próbna

24 i 25 listopada 2015 w naszej szkole zostanie przeprowadzona próbna matura z języka polskiego i matematyki. Maturzystom życzymy połamania piór.

2015-11-23;   Beata Śliwińska

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Wojskowa Komenda Uzupełnień we Wrocławiu informuje, że w związku ze zmianą siedziby od dnia 01 stycznia 2016 r. od dnia 12 listopada 2015 r. do 31 grudnia 2015 obsługa interesantów będzie realizowana w nowej siedzibie przy ulicy Gajowickiej 118 oraz w dotychczasowym miejscu przy ulicy Obornickiej 30. Osoby zainteresowane złożeniem stosownych wniosków i otrzymaniem zaświadczeń mogą dokonać tych czynności w obydwu wskazanych miejscach.

2015-11-23;   WKU

"Trening Umiejętności Społecznych"

W roku szkolnym 2015/ 2016 w naszej szkole rusza trzecia edycja projektu „Trening Umiejętności Społecznych” organizowana przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży przy współpracy Credit Suisse. Celem projektu jest rozwinięcie wśród młodzieży umiejętności, które zwiększają możliwości znalezienia miejsca na rynku pracy, a także wpływają na jakość życia osobistego. Opiekunami grup uczniowskich są: Beata Śliwińska, Justyna Szarańska, Małgorzata Szydłowska, Katarzyna Pałkiewicz, Agnieszka Skarupa i Alicja Jarosz. Chętnych uczniów serdecznie zapraszamy do udziału w tej ciekawej formie stymulującej własny rozwój.

2015-11-22;   Beata Śliwińska

Konkurs znajomości "lektur z gwiazdką"

Ogłaszamy kolejny konkurs dotyczący znajomości "lektur z gwiazdką" („Lalka” B. Prusa). Przypominamy, że ich znajomość bezwzględnie obowiązuje na maturze. Eliminacje odbędą się 2 grudnia 2015. Serdecznie zapraszamy.

2015-11-21;   Beata Śliwińska

Spektakl muzyczny

13 listopada 2015 uczniowie klas drugich wzięli udział w spektaklu muzycznym pt."Skąpiec" przygotowanym przez T-ART.

2015-11-14;   Beata Śliwińska

KONKURS WIEDZY LEKSYKALNO-GRAMATYCZNEJ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO!

Zachęcamy uczniów klas drugich i trzecich do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Wiedzy Leksykalno-Gramatycznej z Języka Angielskiego. Konkurs odbędzie się 3 listopada 2015r. na 5-tej godzinie lekcyjnej w sali 54 (4 piętro). Zgłoszenia udziału najpóźniej do 2 listopada przyjmują nauczyciele języka angielskiego uczący w danej klasie. Na laureatów czekają ciekawe nagrody.

2015-10-28;   Ewa Zakrzewska

Pożegnanie

Z przykrością informujemy, że w dniu 22.10.2015 r. odszedł długoletni nauczyciel naszej szkoły
Pan Profesor Marek Leśniak
Informacje na temat pożegnania zostaną podane w terminie późniejszym.

2015-10-23;   Dyrektor Szkoły

RADOSNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości 11 listopada Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli ogłasza konkursy dla uczniów.

Dla szkół ponadgimnazjalnych są to konkursy:
- konkurs plastyczno-historyczny: "Bransoletka patriotyczna";
- konkurs historyczno-literacki: "DNA kamieni, ziemi, piasku - projekt i miejscach ważnych dla polskiej tożsamości".

Terminy zgłoszeń to 30 października.
Szczegóły u pani Edyty Majkowskiej (s.14), pani Marzeny Krzempek (s.36) lub pani Małgorzaty Szydłowskiej (biblioteka).

2015-10-19;   E M

"Everest"

8 października 2015 uczniowie klasy III TLA obejrzeli film pt. „Everest” w reż. Baltasara Kormakura. Opowiada on prawdziwą i najtragiczniejszą w historii wyprawę na Mount Everest. Wszystko działo się w maju 1996 r., kiedy jednego dnia w śniegach Mount Everestu zginęło 15 wspinaczy. Ośmioro himalaistów próbuje zmierzyć się z ekstremalnymi warunkami niedostępnego szczytu, walcząc z zimnem, nawałnicami śnieżnymi i tlenem. Film porusza problem granic ludzkiej wytrzymałości - fizycznej i psychicznej.

2015-10-09;   Beata Śliwińska

Wybory Mistera Szkoły

8 października na długiej przerwie odbyły się Wybory Mister Szkoły. Do finału przystąpiło 4 kandydatów - Filip Fusek - 3TLA, Kasjan Piszcz - 4TLA, Sławek Ziętek - 4TLA, Jacek Cafalski - 1TL2. Finaliście brali udział w 3 konkurencjach: siłowanie na ręce, plecenie warkocza oraz robienie pompek na czas. Bezapelacyjnym zwycięzcą i Misterem Szkoły został Kasjan Piszcz. Vice-misterami zostali Sławek Ziętek oraz Jacek Cofalski. Gratulujemy! Zapraszamy na fotorelację na facebooku Samorządu Uczniowskiego (https://www.facebook.com/su.zs23)

2015-10-08;   E M

Olimpiada Logistyczna

7 października o godz. 11:00 rozpoczął się I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. W naszej szkole do konkursu przystąpiło 25 osób. Wyniki I etapu dotrą do szkół 30 października. Mamy nadzieję, że wśród naszych uczniów znajdą się finaliści. Zapraszamy na fotorelację na Facebooku Samorządu Uczniowskiego (https://www.facebook.com/su.zs23)

2015-10-08;   E M

Edukacja w Miejscach Pamięci

W dniach 16-17.09 oraz 23-24.09.2015r. w ramach programu „Edukacja w Miejscach Pamięci” odbyły się wycieczki do Warszawy, w których uczestniczyło 90 uczniów klas drugich. Program stworzony przez Departament Edukacji Urzędu Miasta Wrocławia oraz Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli umożliwił młodzieży odwiedzenie miejsc ważnych dla naszej tożsamości historycznej. „ Niecodzienne” lekcje historii miały miejsce w Muzeum Więzienia Pawiak, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Palmiry oraz Muzeum Żydów Polskich Polin. Uczestnicy podkreślali, że osobista konfrontacja ze śladami przeszłości, stała się źródłem przeżyć, które sprzyjają przyswajaniu wiedzy oraz służą refleksji na temat podstawowych wartości.
Koordynator programu
Marzena Krzempek

2015-10-07;   L S

Konkurs recytatorski

2 października 2015 w Liceum nr 12 odbył się Międzyszkolny konkurs recytatorski poświęcony 
poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Nasza szkołę godnie reprezentowała Vanessa Pięta
z klasy II TLC. Życzymy jej dalszych sukcesów.

2015-10-03;   Beata Śliwińska

Salon Maturzysty

28-29 września 2015 klasy czwarte brały udział w Salonie Maturzysty. Młodzież uczestniczyła w spotkaniach dotyczących znajomości procedur maturalnych oraz zapoznała się z ofertą szkół wyższych.

2015-09-29;   B Ś