Do ferii pozostało

---

Aktualności

Liga Strzelecka 2014

Od dnia 16 października 2014 r. w ramach Ligi Strzeleckiej, odbyły się zawody strzeleckie o Puchary dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych. W ogólnej klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajmuje 9 miejsce po IV rundzie. Wyróżniającym się strzelcom: Nikoli Szafińskiej, Jakubowi Żyłce, Robertowi Wyderze oraz innym serdecznie dziękuję za dotychczasowe zaangażowanie.

2014-12-02;   Zbigniew Jarek

KONKURS "Szkoła zawodowa- mój wybór"

Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach Roku Szkoły Zawodowców ogłasza Konkurs "Szkoła zawodowa - mój wybór". Konkurs polega na wykonaniu pracy pisemnej (opowiadanie, esej), pracy plastycznej lub filmu (również telefonem) dotyczącej wyboru nauki w szkole zawodowej. Szczegóły u pani Edyty Majkowskiej (sala 14) oraz na stronie: http://www.men.gov.pl/index.php/rok-szkoly-zawodowcow/.

Zachęcamy do udziału w konkursie.

2014-12-01;   E M

KONKURSY ŚWIĄTECZNE

Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w dwóch konkursach świątecznych.
1. Świąteczna Bombka.
2. Zdjęcie świąteczne mojego zwierzaka.

Bombki, wykonane w dowolnej technice plastycznej prosimy o przynoszenie do p. E. Majkowskiej (sala 14) do 15 grudnia.

Zdjęcia najlepiej wysłać na e-maila: emajkowska@interia.pl

Przewidziane nagrody i oczywiście punkty!!

2014-12-01;   E M

Szkoła trzech pokoleń

Miło mi poinformować, że uczennica klasy 2TLB Magdalena Kozakiewicz została wyróżniona w konkursie organizowanym przez DODN "Szkoła trzech pokoleń".

2014-11-25;   M K

Radosna Parada Niepodległości

W dniu 11 listopada 2014 roku odbyła się Radosna Parada Niepodległości. Nasza szkoła zajęła II miejsce. Wkrótce więcej szczegółów.

2014-11-12;   SG

„Große Breslauer” - Znani Wrocławianie.

W tym roku wymiana Polsko-Niemiecka odbyła się od 22 do 28 września.
Temat przewodni : „Große Breslauer” - Znani Wrocławianie.
Program obejmował szereg wyjść, które miały za zadanie zintegrować nas, jak na przykład wyjście na kręgielnię, specjalne warsztaty integracyjne, wyjście do parku liniowego i na punkt widokowy Skytower. Zaprezentowaliśmy gościom nasze miasto poprzez zwiedzanie Rynku, Panoramy Racławickiej, Muzea Współczesnego, a także Centrum Poznawczego w Hali Stulecia.
Przygotowaniem do prac nad projektem była wizyta w Muzeum Miejskim w Ratuszu. Dzięki warsztatom, które się odbyły mogliśmy wzbogacić naszą wiedzę o osobach, które mieszkały we Wrocławiu, jak również przedstawić ich naszym towarzyszom. Projekty, które mieliśmy przygotować, zostały podzielone na dwie części. Pierwsza to przygotowanie prezentacji multimedialnej o wybranej osobie mieszkającej we Wrocławiu. Następnie przeprowadzaliśmy wywiady z Wrocławianami, których zapytaliśmy co wiedzą na temat osoby, którą prezentujemy. Efekty naszych prac zastały później zaprezentowane przez nas w auli, a jury po obejrzeniu dokonała wyboru najlepszej spośród nich.
Dzięki wymianie poznaliśmy nowych ludzi, zawarliśmy nowe znajomości, mogliśmy wypróbować naszą umiejętność posługiwania się językiem obcym. Uczestnictwo w wymianie to fantastyczne doświadczenie, a odbywa się dzięki wsparciu organizacji międzynarodowej Polsko- Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz Rady Rodziców przy ZS Nr 23.
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w wymianie w następnych latach.

Daria Kopejkin
Klaudia Skoczylas

2014-11-12;   LS

Konkursy wchodzące w skład VII edycji "Magnum Praemium Wratislaviae"

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału konkursach wchodzących w skład Międzyszkolnego Projektu "Magnum Praemium Wratislaviae". Są to następujące konkursy:

1. VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Historii Wrocławia "Wratislavia Aeterna".
2. VII Powiatowy Konkurs "Wrocław na fotografii" - "Architektura Wrocławia widziana z Odry".
3. VII Powiatowy Konkurs na reportaż o Wrocławiu - "Wielka Woda - wspomnienia powodzi".
4. III Powiatowy Konkurs o Wrocławiu w języku angielskim "My Wroclaw - Wrocław seen from the Oder- Wrocław widziany z Odry".

Wszelkie informacje o w/w konkursach można znaleźć na stronie szkoły w zakładce Magnum Praemium Wratislaviae /po prawej stronie/ lub bezpośrednio w bibliotece.

2014-11-12;   Beata Wojdyło

Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Jana Kochanowskiego

W październiku odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o życiu i twórczości Jana Kochanowskiego. Uczniowie klas drugich wykonali plakaty, które przybliżyły sylwetkę poety, wysłuchali audycji prezentującej dorobek Kochanowskiego, a także pisali rozprawki poświęcone inspiracji antykiem w dziełach poety. Wyróżniono prace: Klaudii Dyczyńskiej z klasy II TLB, Filipa Fuska z klasy II TLA i Krystiana Wiśniewskiego również z klasy II TLA. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów pisarskich na miarę naszego wielkiego poety doby renesansu.

2014-10-31;   B Ś

Picasso Dali Goya.Tauromachia-walka byków

We wrześniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcji muzealnej,
a także obejrzeli kolekcję dzieł rysunkowych i graficznych prezentowanych w Muzeum Architektury.
Wystawa "Picasso Dali Goya. Tauromachia- walka byków" przedstawiała dzieła wybitnych artystów- Pabla Picassa, Salvadora Dalego i Francisca Goi. Motywem przewodnim była postać byka- zwierzęcia symbolizującego siłę i odwagę oraz obca dla Polaków tradycja walk byków. Walki byków i związana z nimi corrida to barwny i kontrowersyjny element kultury Hiszpanii, który zmieniał się na przestrzeni wieków.

2014-10-31;   B Ś

Dolnośląski Festiwal Nauki w Teatrze Capitol

22 września 2014r. uczniowie klasy II TLA, III TLB i III TS w ramach XVII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki wysłuchali na Dużej Scenie Teatru Capitol wykładu- ilustrowanego pokazem technicznym- dyrektora Konrada Imieli pt."Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Teatru Muzycznego Capitol". Opowiedział on o burzliwych dziejach budynku, a także o teatrze, który wypełnia historyczne mury życiem i sztuką.

2014-10-31;   B Ś

Wszechnica Teatralna

Uczniowie klas IV TLB i IV TP wzięli udział w zajęciach Wszechnicy Teatralnej pt."Zawsze fragment" Tadeusza Różewicza w Teatrze Polskim. Spotkanie to było wyjątkowe, gdyż odbyło się w dniu urodzin poety i dramaturga. Wykład poprowadził dr Piotr Rudzki - kierownik literacki Teatru Polskiego we Wrocławiu.

2014-10-31;   B Ś